Vladimír Piskáček opouští Economii, nahradí ho Zuzana Kleknerová

  11:00aktualizováno  11:00
Ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček opouští po více než pěti letech svou funkci. Odchází po vzájemné dohodě na konci ledna, od 1. února se novou ředitelkou redakcí stane novinářka Zuzana Kleknerová, dosavadní zástupkyně ředitele.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Podle mluvčího Economie Jakuba Kašpara změna souvisí se změnami organizační struktury, kterými vydavatelství prochází. Podle údajů v Obchodním rejstříku je Piskáček také členem představenstva Economie.

Zuzana Kleknerová pracuje v Economii od roku 2001. Poslední dva roky působila jako zástupkyně ředitele redakcí a výkonná šéfka newsroomu, předtím byla zástupkyní šéfredaktora a vedoucí zahraničního zpravodajství Aktuálně.cz. Vystudovala politologii a historii v Hamburku a Praze. Se svým týmem získala v roce 2014 Novinářskou cenu za inovativní online žurnalistiku za speciál Válka o Ukrajinu očima reportérů.

„V Economii máme skvělé novináře, kteří jsou zvyklí pracovat svobodně a nezávisle. Mým hlavním úkolem je zajistit, aby tomu tak bylo i nadále,“ uvedla ke své nové roli.

„S novou ředitelkou redakcí budeme pokračovat v nastaveném směřování našich titulů a produktů i ve všech započatých plánech. Nadále jdeme cestou profesionální žurnalistiky i zpracování, exkluzivních zpráv, fundovaných analýz a správné kombinace digitálních a tradičních médií. Očekává to od nás nejen vlastník, pro kterého jsme klíčovou investicí, ale především i naši čtenáři a obchodní partneři,“ dodala k nástupu Kleknerové předsedkyně představenstva Economie Zuzana Řezníčková.

„Musím vás informovat, že jsem se ke konci měsíce rozhodl rezignovat a po téměř pěti letech spolupráce s řadou z vás z Economie odejít,“ citoval ve středu Deník N Piskáčkovo sdělení redakci. „Odchází se mi opravdu těžko, ale myslím si, že v této situaci je to nejlepší možné řešení,“ dodal. Piskáček svůj odchod potvrdil serveru MediaGuru. O tom, kam budou směřovat jeho další profesní kroky, není v tuto chvíli rozhodnut.

Piskáček začínal ve zpravodajské agentuře ČIA, odkud přešel do týdeníku Euro a později do deníku Hospodářské noviny. V roce 2007 byl spoluautorem projektu nového ekonomického deníku E15, v němž byl tři roky zástupcem šéfredaktora. Před příchodem do Economie vedl jako zástupce šéfredaktora ekonomickou sekci Lidových novin. Je absolventem Vyšší odborné školy publicistiky, ekonomickou žurnalistiku vyučuje na pražské Vysoké škole ekonomické.

Vydavatelství Economia v roce 2017 vykázalo konsolidovaný zisk 1,8 milionu korun po předchozí ztrátě téměř 20 milionů. Tržby stouply o čtyři procenta na 878,6 milionu korun. Vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Zároveň provozuje weby Aktuálně.cz, IHNED.cz, Atlas.cz nebo Volný.cz. Jediným akcionářem společnosti je finančník Zdeněk Bakala.

Autor:

Slováků je mi líto, řekl Vůjtek v Rozstřelu. A změnil by systém MS

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Další z rubriky

Český rozhlas si připomněl 96 let vysílání, slavit přišly tisíce lidí

Český rozhlas oslavil 96. narozeniny od zahájení pravidelného rozhlasového...

Český rozhlas v sobotu oslavil 96. narozeniny od zahájení pravidelného vysílání Dnem otevřených dveří i koncerty. Do...

Novinář a publicista Staněk má nový pořad. Bude moderovat Pressklub

Novým moderátorem diskusního pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 je publicista Luděk Staněk. Zároveň zůstává...

Videoreportáž: Jak se předávaly ceny Bloger roku 2018

Bloger roku 2018

Po roce na stejném místě, v podobný čas. Blogerský večírek přilákal tradiční návštěvníky i nováčky. Na sraz dorazila...

Najdete na iDNES.cz