Nového rentgenologa mají Vinohrady od ledna, inzerát na něj visel dodnes

  22:59aktualizováno  22:59
Dohodu s novou lékařkou, která má nastoupit na rentgenologii ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady místo šéfa lékařského odborového klubu Martina Engela, má nemocnice od konce ledna. Inzerát hledající rentgenologa však visel na stránkách nemocnice dodnes. Byla to pomsta, míní lékaři. Zapomněli jsme, vzkázal ředitel.

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Inzerátu si všimli lékaři o víkendu poté, co se v médiích objevila zpráva o tom, že ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Marek Zeman odboráře Engela zpět nepřijme. Na kontakt, který byl v inzerátu uveden, proto v pondělí dopoledne zavolali.

"Díval jsem se na stránky už o víkendu. Říkal jsem si, proč tedy na webu inzerují volné místo na rentgenologa, když to místo podle informací, které uváděli v médiích, bylo obsazené. Proto jsem na personální oddělení zavolal," uvedl iDNES.cz Petr Lašek z Lékařského odborového klubu v Břeclavi.

Telefon vzala tamní pracovnice, která mu sdělila, že pokud je inzerát na stránkách stále vyvěšen, mělo by být místo volné a ať v případě zájmu odešle svůj životopis nemocnici.

Inzerát vinohradské nemocnice hledá radiologa

Inzerát vinohradské nemocnice hledá radiologa

Podobně poradila i jinému lékaři, který na uvedený telefon volal a o informace se zajímal. "Ptal jsem se proto, zda je to uvolněné místo po odborovém předákovi. Paní však uvedla, že ne a že to s ním nemá nic společného," uvedl lékař ze severní Moravy, který si nepřál zveřejnit své jméno, ale redakce jej zná.

"Pak mi ale řekla, že jsou tam dvě místa, že hledají více radiologů. Chtěli někoho zkušenějšího. Tak v tom případě by tam mělo být místo i pro pana Engela," míní doktor.

Odpoledne inzerát zmizel

"Celá řada ředitelů si může vybrat lidi do svého týmu, to jim samozřejmě nikdo nebere, je to jejich právo. Ale tohle lékaři vidí jako pomstu panu doktorovi Engelovi za vedení akce Děkujeme, odcházíme," dodal.

V odpoledních hodinách inzerát ze stránek nemocnice zmizel. Mluvčí nemocnice Jana Jelínková situaci nevysvětlila a pouze odkázala na tiskovou zprávu, kde je prý vše vysvětleno. Tam stojí, že se o osobní mstu rozhodně nejednalo a Engelovo místo je od 31. ledna obsazeno.

Ředitel nemocnice Zeman přiznává, že inzerát visel na webu nemocnice déle, než měl, a jistě byl zastaralý. "Uznávám, že by to všechno mělo být aktuální, ale tohle zrovna není žádná velká věc," míní. Žádné jiné místo rentgenologa podle něj nyní volné není.

Výpověď dalo podle Zemana šest rentgenologů. "Pět z nich tu výpověď stáhlo ještě před podepsáním memoranda a místo jsem jim slíbil, takže se na něj vrací. Místo pana Engela zůstalo jediné neobsazené, zůstal na to sám. Proto jsem se s první lékařkou domluvil 31. ledna, ta si to však rozmyslela. S druhou jsme se domluvili 7. února. Papíry k tomu vidět můžete," vzkázal ředitel.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Hamáčka podpořili poslanci, ČSSD nebude blokovat jednání o žalobě na Zemana

Předseda ČSSD Jan Hamáček po jednání ČSSD o setrvání ve vládě. (15.07.2019)

Poslanecký klub sociální demokracie vyjádřil podporu šéfovi strany Janu Hamáčkovi. „Po jednání mám jistotu, že je nás...

Plaga obrací v povinné maturitě z matematiky, připravena bude za 10 let

Ministr školství Robert Plaga (4.4.2019)

Ministr školství chce zrušit povinnou maturitu z matematiky. Podle Plagova vyjádření pro regionální Deník totiž žáci...

Pojišťovny zaplatí lidem ze Šluknovska lékařskou péči v sousedním Sasku

Na ústeckou demonstraci za zachování rumburské nemocnice dorazily více než dvě...

Sedm zdravotních pojišťoven včetně VZP se zapojí do plánu, jak posílit péči na Šluknovsku. Proplatí lidem z Výběžku...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz