Příprava na VŠ: zvládněte přijímačky na jedničku

  11:44aktualizováno  11:44
Maturitní nervák právě skončil a za chvíli vás čeká další. Čtěte, co se dá ještě stihnout k přijímačkám na VŠ. Speciální přípravné kurzy psychologie, práva, žurnalistiky, politologie a ekonomie nabízí například agentura Amos. Intenzivní kurzy najdou i zájemci, kteří se chtějí dostat na práva.

student, vysoká škola, knihy, studium | foto: Profimedia.cz

Speciální přípravné kurzy psychologie, práva, žurnalistiky, politologie a ekonomie, intenzivní výuku i simulaci zkoušek nanečisto nabízí od pondělí 26. května do pátku 30. května vždy od 17.00 do 20.00 hodin v Praze a Brně vzdělávací agentura Amos.

"Intenzivní týdenní kurzy jsou určené hlavně lidem, kteří na poslední chvíli změnili názor a vybrali si obor, kterému se dlouhodobě nevěnují. Naučit se dokonale na zkoušky za týden je totiž nereálné. Mohou však utřídit znalosti, procvičit problematické pasáže. Poradíme také uchazečům, jak se u zkoušek chovat, na co dát pozor a na co se zaměřit," nabízí Jiří Kadlec, majitel agentury Amos, která provozuje server kampomaturite.cz.

. Příprava k maturitě

Přijímačky z matematiky

Přijímačky na práva

Testy studijních předpokladů

(ve formátu pdf)

Zájemce o studium psychologie čeká tříkolový pohovor, při kterém odborníci zkoumají osobnost dotyčného. Jeho postoje k různým problémům, zájmy. Agentura učí mladé lidi, jak reagovat u zkoušek, jak odpovídat, na co se nachystat, jak prodat to, co umějí, a čeho se vyvarovat.

Práva: příprava v Praze, Brně nebo přes internet
Pomoc pro studenty, které čekají přijímačky na práva, nabízí několik agentur. Předposlední a poslední květnový víkend se můžete zúčastnit kurzů právní logiky a práva za 2 200 korun, které pořádá agentura Tutor ve svých učebnách v Praze.

"Na přelomu května a června nabízíme ještě další víkendové kurzy v Praze a Brně. Matematiku na ČVUT, andragogiku, angličtinu na VŠE, biologii na ČZU, přípravu na lékařské fakulty a další," vypočítává Miroslava Zvolánková z Tutoru.

Pětidenní (od 1. 6. do 5. 6.) intenzivní kurz logiky pro právnické fakulty nabízí kurzy-fido.cz za 3 190 korun také v Praze. "Kurzy chystáme v tomto termínu kvůli přijímačkám na pražská práva. Spolupracujeme totiž se společností Scio, která tyto přijímačky 7. 6. pořádá," vysvětluje Martin Víta.

Speciální stránky pro přijímačky na právnické fakulty připravila agentura Aleph. Adresa pro lékařské fakulty je www.aleph.cz/medicina. Studentům tu nabízejí konkrétní internetové kurzy, třeba analytického nebo kritického myšlení a úsudku. Jeden kurz obsahuje 60 až 90 řešených úloh a zkušební testy. Cena 59 korun.

. Kam se ještě dá přihlásit

www.kampomaturite.cz/index.asp?menu=658&record=26441

* přihlášky ještě přijímá většina soukromých vysokých škol

* některé technické fakulty veřejných škol mají už vypsaná druhá kola přijímaček, ta se ještě rozšíří po skončení prvních kol v červenci a srpnu

Matematika, kam se podíváš
Koho trápí nezvládnutá látka z matematiky, má šanci se zúčastnit buď osobně, nebo po internetu osvědčených lekcí matematiky pro zanedbané. Ty jsou určeny převážně pro uchazeče o studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Matematika pro zanedbané je každou středu a čtvrtek od 17:30 v Praze 5. Hodina a půl výuky stojí 200 korun. Na serveru e-matematika. cz nebo zkousky-nanecisto.cz můžete e-mailem konzultovat i individuální problémy nebo dotazy.

Na stejném místě najdete i informace o intenzivním matematickém víkendu. "Nejbližší bude na přelomu května a června. Od pátku do neděle za 1 300 korun," upřesňuje matematik a specialista na přípravu ke zkouškám Petr Husar.

Zkoušky nanečisto na VŠE z matematiky - nácvik testů z minulých let je přístupný vždy v pondělí a úterý od 18 hodin v pražském Gymnáziu Na Zatlance.

"Na www.e-matematika.cz/vysoke-skoly/ nabízíme kompletně řešené testy z matematiky na VŠE z let 2004-2007 a detailní rozbor vybraných témat," uvádí další možnosti přípravy z matematiky Husar.

Last minute kurzy od 50 do 800 korun

Typové testy z minulých let zveřejňují na svých webech jednotlivé vysoké školy. Vyplatí se na ně podívat, protože zjistíte nejen to, na co se u zkoušek ptají, ale i jak. Tipy na dobré výukové servery najdete také na všech specializovaných studentských stránkách.

Intenzivní internetové kurzy od 50 do 800 korun určené pro efektivní přípravu v posledních týdnech před zkouškami nabízí společnost Scio. Nabídka platí pouze do 31. 5. 2008 a v této době musíte také do kurzu poprvé vstoupit.

Přístup pak budete mít 30 dní (24 hodin denně) od svého prvního vstupu. Vybrat se dá ze základů společenských věd, matematiky, obecných studijních předpokladů, angličtiny, dějepisu, češtiny, biologie, fyziky a dalších.

"Jako rychlou pomoc můžeme nabídnout knížky k přijímačkám, kde je spousta testových otázek i s vysvětlením, jak na to. Nabídka je na www.knihkupectvi. net," dává tip Linda Pchálková z agentury Sokrates. 

. Na VŠE přihláška až do června

Zajímavou úpravu přijímacího řízení nabízí Národohospodářská fakulta VŠE. Jediným kritériem k přijetí je dosažení potřebné hranice ve zkoušce Obecné studijní předpoklady (Scio).

Všem uchazečům, kteří dosáhnou výsledku potřebného k přijetí, nabízí fakulta možnost, aby v případě, kdy si nepodali přihlášku ve stanoveném termínu, přišli s certifikátem dosvědčujícím výsledek srovnávacích zkoušek.

Na místě pak vyplní přihlášku a fakulta je přijme ke studiu.

Pavla Ondráčková ze studijního oddělení Národohospodářské fakulty dodává: "Hranice výsledku testu potřebná k přijetí bude zveřejněna na webu školy 13. 6. Poté se během posledních dvou červnových týdnů mohou studenti přihlásit ke studiu."

Autoři:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Soud definitivně osvobodil policistu, který autem zastavil motorkáře

Policista Šimon Vaic je viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli...

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu autem v roce 2017,...

Útočník na pódiu pobodal starostu Gdaňsku, ten na následky zranění zemřel

Starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz při vystoupení na charitativní akci (13. ledna...

Na starostu polského Gdaňsku zaútočil během nedělního večera muž s nožem. Stalo se tak při charitativní akci, kdy...

Drsná vražda čerpadlářky. Postřelili ji skrz dveře a nechali vykrvácet

Čerpací stanice u Nelahozevsi ve středních Čechách je po vraždě opět v provozu....

Čerpadlářka, kterou zabili v prosinci na benzince v Nelahozevsi dosud neznámí pachatelé, se podle zjištění MF DNES...

Policie dopadla údajné vrahy čerpadlářky v Nelahozevsi

Dům ve Vojkovicích na Mělnicku, kde policisté zadrželi podezřelého z vraždy...

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Informaci iDNES.cz potvrdil policejní mluvčí Zdeněk...

Aktivisté zůstávají uvnitř Kliniky, exekutor proto vyklízení odložil

Aktivisté z Kliniky na pražském Žižkově neopustili budovu ani po uplynutí...

Správa železniční dopravní cesty s pomocí exekutora začala vyklízet Kliniku na pražském Žižkově, kterou protiprávně...

Další z rubriky

Hrad platí firmám volňásky za milionové služby. Jiné úřady se tomu vyhýbají

Prezident Miloš Zeman na slavnostní vojenské přísaze vojáků Armády České...

Pražský hrad už několik let uzavírá smlouvy za stovky tisíc korun. Místo platby však firmám nabízí volné vstupenky na...

Hackeři prodávají e-maily i hesla politiků a vysokých úředníků za pár korun

Údajní hackeři v pondělí zveřejnili další sadu e-mailů ze soukromé schránky...

V hackerské databázi se objevily e-maily s hesly českých ministerských úředníků, politiků či pracovníků justice. Podle...

Soud definitivně osvobodil policistu, který autem zastavil motorkáře

Policista Šimon Vaic je viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli...

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu autem v roce 2017,...

Najdete na iDNES.cz