Při dražbě fotek svedl boj student a hokejista. Dyk s miminkem má překvapit

  19:25aktualizováno  19:25
Aukce pěti charitativních fotek slavných tváří, které drží v náručí opuštěné děti, vynesla přes čtvrt milionu korun. Nejnapínavější boj svedl jednadvacetiletý student s hokejistou žijícím v zámoří, a to o fotku Vojtěcha Dyka s malou Klaudií. Zvítězil student, který chce snímek věnovat své sestře.

Vojtěch Dyk a Klaudie (6 měsíců) | foto:  Nguyen Phuong Thao, MF DNES

"Sestra má ráda Vojtu Dyka a říkala mi, že se jí ta fotka líbí. Důvod, proč jsem se rozhodl zapojit do aukce, byl samozřejmě i ten, že tímto způsobem můžu pomoct a je to cesta, u níž věřím, že peníze doputují tam, kam mají," řekl iDNES.cz Šimon Procházka.

Jméno Šimon Procházka je ale fiktivní. Redakce totožnost studenta zná. Rozhodla se ale vyhovět jeho přání a nezveřejnit jeho skutečné jméno, aby se sestra o tom, že pro ni vydražil fotografii, nedozvěděla z médií, ale od něho, respektive od celé rodiny. Na fotografii se totiž složili.

Fotky vydělaly v aukci čtvrt milionu

Podívejte se, jak se dražilo pět charitativních fotografií

K jaké události Šimon sestře dá velkoformátovou fotografii oblíbeného českého herce a zpěváka vyfoceného, když dělá "ksichtík" na malou Klaudii, zatím neví. Uvažuje ale o narozeninách či dokonce až Vánocích.

To, že Šimon svedl finální a nejnapínavější souboj s hokejistou žijícím v zámoří Rostislavem Oleszem, tušil, předem se ale nevzdával. "Myslel jsem si, že se částka u této fotky vyšplhá tak na šedesát tisíc, je to ale na dobrou věc, takže mi nevadí, že se cena dostala výš," dodal jednadvacetiletý student, jehož poslední vítězná nabídka byla 95 tisíc.

Aukce všech fotek odstartovala v devět hodin ráno. Zajímavostí je, že si na Dyka během dne jednou přihodila i jeho maminka.  

Daniel a Mirjam Landovi a Pavlík (3 měsíce)

Martha Issová a Sylvie (2 měsíce)

Na charitativních fotkách se kromě Dyka objevily i další známé tváře. Například Daniel a Mirjam Landovi, kteří putují do Chomutova. "Zaujalo mě zvláštní poselství fotky a to v tom, že tam byli jako rodina," vysvětlil Petr Vorlíček svůj výběr. V aukci se mu ji podařilo získat za 45 tisíc.

Snímek Marthy Issové s malou Sylvií zase ozdobí jeden pražský byt. "Nejdříve jsme s manželkou zkoušeli získat fotku se skifařem Synkem, která se dražila jako první. Nakonec jsme se ale rozhodli, že více nepřihodíme, a Synka získal někdo jiný, což nás pak mrzelo. Tak jsme zkusili získat Marthu Issovou a povedlo se," popsal čerstvý majitel fotky Martin Ducháček.

Skifař Ondřej Synek zamíří k Aleši Mamicovi, který ho chtěl proto, že je známý sportovec. Charitativní akci tohoto typu si pochvaluje, podle něho je kombinace známá tvář - média ideální k tomu, aby se na dobrou věc vybralo hodně peněz. "Nějakou dobu si fotku asi nechám v kanceláři a pak ji přemístím domů," dodal.

Lejla Abbasová a Andělka (2 měsíce)

Ondřej Synek a Radim (2 měsíce)

To Jan Stávek zase dražbu snímku s moderátorkou Lejlou Abbasovou málem propásl. "Zkolaboval mi počítač a stihl jsem přihodit až na poslední chvíli," prozradil.

Výtěžek z charitativní aukce, rovných 258 tisíc, získá kojenecký ústav Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči, odkud miminka z fotografií jsou (reportáž z kojeneckého ústavu si přečtěte zde). Snímky jsou od dvorní fotografky MF DNES Nguyen Phuong Thao.

dětské centrum

Kojenecký ústav a dětský domov pro děti do tří let funguje při Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči. V lednu se tu zavřelo kvůli nedostatku financí už druhé oddělení.

Ročně tu přijmou až 130 dětí. Jsou tu děti, kterých se jejich rodiče vzdali, ale i děti drogově závislých matek nebo těch, kteří se o dítě nedokážou postarat, ať už z finančních či zdravotních důvodů.

Kojenecký ústav přijímá hygienické potřeby a finanční prostředky na provoz zařízení. Číslo účtu Nadačního fondu Dětský úsměv je 572187093/0300, variabilní symbol 777.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bylo to hrozné, líčí turistka. Při bouři zemřeli v Chalkidiki dva Češi

Převrácený autokaravan v řecké vesnici Sozopoli, v němž zemřeli dva čeští...

Silná bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki si ve středu večer vyžádala sedm obětí, šest z nich byli turisté. Mezi...

V penzi spolu chtěli procestovat svět. Na řecké pláži je zabila bouře

Na pláži na řeckém poloostrově Chalkidiki v noci na čtvrtek zemřeli dva Češi....

Manželé z Vysočiny si na stáří koupili zánovní obytný automobil. Chtěli procestovat Evropu, být na důchod co možná...

Bouřky, déšť a zima. Počasí kazí Čechům dovolenou v Chorvatsku

Silná bouřka provázená přívalovým deštěm v Praze (6. června 2019)

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější letní destinací, každoročně jich tam za mořem vyrážejí stovky tisíc. Na tento...

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Další z rubriky

Žena začala kolabovat v tunelu Blanka. Řidič taxíku jí zachránil život

Řidič Uberu Jan Hajn zachránil život své pasažérce. V kritickém stavu ji dovezl...

Dramatickou situaci za volantem musel řešit na konci června řidič Uberu Jan Hajn. Při cestě tunelem Blanka s tříčlennou...

Šéf Svazu průmyslu se pyšní diplomem z „Oxfordu“. Nedorozumění, hájí se

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák čelí dalším problémům. Po osočení protestujících studentů při stávce...

Podvedení v kauze H-System čelí nové žalobě. Hrozí, že budou platit nájem zpětně

Večerní setkání bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-Systém. Podle...

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMONTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz