Pražský lékař trýznil i další asistentky, promluvilo už sedm žen

  0:21aktualizováno  0:21
Vlivný lékař Jaroslav Barták trýznil své asistentky několik let. Kromě výpovědi dvaadvacetileté Lucie získala MF DNES svědectví šesti dalších žen, které bil a sexuálně napadal na služebních cestách. Všechny se shodně bály promluvit, protože jim vyhrožoval jmény významných Čechů.

Sedmadvacetiletá asistentka Zuzana stála se svým šéfem, vlivným lékařem Jaroslavem Bartákem, ve výtahu hotelu v Číně. Měli za sebou kardiologický kongres a Zuzana, další z Bartákových obětí, se těšila na odpočinek.

Spletla se. Podle jejího svědectví se k ní otočil a naléhal, že s ním musí jít do nevěstince. Odmítla. "Popadl mě za vlasy, vytáhl ven z výtahu a srazil na zem. Začal mě kopat a přitom řval. Brečela jsem a prosila, ať mě nechá. Pak mě napadlo: zabij mě, ať už všichni zjistí, jaký jsi ďábel," vzpomíná.

Ještě dnes se Zuzana třese. Pro spolumajitele a prezidenta Polikliniky Modřany pracovala rok. Skončila vloni v květnu. Říká, že zažila bití, sexuální napadání a trýznění.

Podobně hovoří dalších šest mladých žen, které postupně pracovaly pro vlivného lékaře. MF DNES je našla poté, co začala odkrývat příběh jiné Bartákovy oběti – Lucie, kterou v červenci trýznil na Filipínách. Do bezpečí ji dostal až velvyslanec.

Scénář týrání popisují všechny dívky stejně – najal si je na inzerát, ujistil se, že neumějí cizí jazyky, a odvezl je na pracovní cestu do ciziny. Asistentky vyprávějí, že je tam začal napadat a bít. Některé týral i v Česku.

"Sexuálně mě obtěžoval. Pak mi dal něco do pití a já se probudila až ráno. Když jsem řekla, že dám výpověď, odvezl mě do hotelu v Karlových Varech. Vyhrožoval, že zabije mého přítele a rodinu," plakala bývalá asistentka z Brna. Policie ji tehdy hledala jako pohřešovanou a našla ji po boku Bartáka.

Vlivného lékaře se strašně bála. Stejně jako ostatní. Barták jim vyhrožoval jmény nejvlivnějších Čechů – politiků, ministrů, soudců, žalobců či představitelů tajných služeb. A ženy měly strach, Barták se totiž s mocnými skutečně stýkal.

V 90. letech založil jednu z českých poboček světového Lions Clubu, kde se scházejí mocní kvůli charitě. Zval tam politiky, soudce či policisty. Znal se s někdejší nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou, s expremiérem Milošem Zemanem a dalšími. Jejich jména zneužíval při zastrašování obětí i policistů, kteří u něj zasahovali.

Barták v pátek v ČT uvedl, že jde o pomstu asistentek či o akci organizovaného zločinu. Případ vyšetřuje policie.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Další z rubriky

Ostatky matky Zdeny Mašínové lze exhumovat, když se zjistí místo uložení

Zdena Mašínová

Pražský magistrát změnil původně zamítavý postoj a oznámil, že se nebrání vyzvednutí ostatků matky Zdeny Mašínové z...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

STAN a TOP 09 jdou do eurovoleb společně, kandidátku vede Pospíšil a Polčák

TOP 09 a STAN budou ve volbách do Evropského parlamentu kandidovat společně.

Na prvních třech místech kandidátky Starostů a nezávislých a TOP 09 pro volby do Evropského parlamentu budou...

Najdete na iDNES.cz