Kulínský: Kdybych potkal sboristku, přejdu ulici

  1:00aktualizováno  1:00
Aféru se zneužíváním dívek nyní Kulínskému připomínají jen tři věci: návštěvy justičního úředníka, hrozba vězení a zákaz chodit do "jeho" sboru Bambini di Praga. Mimo toho mu život znepříjemňuje verdikt pražského soudu - za dlužný nájem má zaplatit 620 tisíc.

Kulínský pro Bambini stále pracuje, spíš ale jako manažer. | foto: MF DNES

Bohumilu Kulínskému zazvonil mobilní telefon. Dirigent přijme hovor, omluví se, že rozhovor bude mít malou přestávku, a přepne přístroj na hlasitý odposlech. Z mobilu se line hudba a zpěv.

Zvuk ale není nic moc. V pražském kostele svatého Mikuláše právě začal koncert Bambini di Praga. Kulínskému však soud zakázal se přibližovat ke zpěvačkám, takže "své" Bambini musí poslouchat na dálku.

"Ale říkali mi, že před vchodem do kostela, kde je dnes koncert, byly takové fronty, že dovnitř málem neprošly ani sboristky," říká a září mu oči.

Kdyby potkal na ulici některou ze svých svěřenkyň, asi by raději přešel na druhý chodník. Příkaz soudu, se kterým ho propouštěli z vazby, zní jasně - nekontaktovat členky sboru.

"Ale stýská se mi po Bambini di Praga. Je to, jako kdyby mé vlastní dítě dali do dětského domova a zavřeli přede mnou dveře," míní Kulínský.

Momentálně kulhá o berlích, protože si natrhl sval při badmintonu. Kulínský pořád pracuje pro Bambini, i když spíše jako manažer, a k práci využívá hlavně elektronickou poštu a mobil.

"Vytvářím programy a dramaturgii koncertů," vysvětluje. Po propuštění sliboval, že se vrátí k dirigování, ale najít angažmá se mu nepodařilo.

"Každý, kdo byl osloven, se zalekl. Všichni čekají, až bude ten můj problém vyřešen," přiznává Kulínský, který připravuje na příští rok hudební festival v Landštejně v jižních Čechách.

Na podzim však už Kulínský jeden soud prohrál. Byl to civilní proces, pět let stará záležitost. Škola, ve které sbor zkoušel, ho žalovala o dlužný nájem a peníze za energie.

Obvodní soud pro Prahu 1 Kulínskému uložil zaplatit dluh 620 tisíc korun. Ale Kulínský se odvolal a stále tvrdí, že je v právu. Podstata sporu tkví podle Kulínského v tom, že škola v roce 2000 na poslední chvíli zvedla sboru výrazně nájem, a hlavně platby za energie.

Kulínský, aby sbor Bambini neskončil na ulici, smlouvu podepsal. Hájí se tím, že to bylo pod nátlakem a v nouzi. Chybu uznal pouze v tom, že se okamžitě po podpisu nevýhodné dohody neobrátil na právníky.

"Když vidím, jak dopadl tenhle soud, tak se obávám výsledku i toho druhého," přiznal se.

I v soudu o nájem hájí Kulínského kancelář Tomáše Sokola, stejně jako v kauze Bambini.

"Přátelé mi radili, jestli bych u Sokola neměl chtít množstevní slevu," žertuje Kulínský.

Naštěstí přátelé a fanoušci na Kulínského nezanevřeli.

"Nedávno se mi třeba stalo, že jsem šel po ulici a zastavil mě bezdomovec a říká: Pane Kulínský, vy jste takovej slušnej člověk, nemohl byste mi dát peníze?" vzpomíná Kulínský.

Úředník klienta chválí
Každé tři týdny se Kulínský musí "hlásit" u takzvaného probačního a mediačního úředníka, který sleduje, co dělá, jestli nekontaktuje členky sboru. Marek Netočný, který má Kulínského na starosti, si na "klienta" nestěžuje.

"Pan Kulínský plní řádně všechny povinnosti," uvedl včera.

Hodně je na Kulínském vidět, jak je rád, že opustil vazbu. Reportérovi vyprávěl historku ze dne, kdy o jeho propuštění rozhodoval brněnský Ústavní soud. Kulínský se sešel se svým advokátem Tomášem Sokolem, a když zhlédl krásnou jednací síň a taláry soudců, poznamenal:

"Tady je to jako na divadle a to se mi líbí." Právník Sokol mu na to suše odpověděl: "Nojo, ale z divadelního představení odejdou všichni vždycky domů."

Po pár dnech však šel domů i Kulínský.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl do dvanáctimetrové hloubky

Autobus v Mělníku prorazil svodidla a spadl ze srázu do několikametrové hloubky...

Nehoda autobusu ráno omezila provoz na silnici číslo 16 v Mělníku. Autobus prorazil svodidla u kruhového objezdu a...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Další z rubriky

Abych všechno stihl, musím znovu vyhrát volby, říká Andrej Babiš

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (17. únor 2019)

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v minulosti tvrdil, že nynější volební období bude jeho posledním ve...

Doučování je výhodný byznys. Kolem přijímaček může rodiče přijít na tisíce

matematika

Sezona doučování vrcholí a lektoři nejrůznějších předmětů si mohou mezi klienty vybírat. Mezi předměty vede matematika...

Česko jako rekordman v počasí. Odchylky od průměru byly u nás největší

Ilustrační snímek

Loňský rok byl neobvykle teplý na celé planetě, Česká republika však ze všech meteorologických statistik viditelně...

Najdete na iDNES.cz