Noční život v Praze z pátku na sobotu. Mladí lidé se baví na párty v klubu. Na hromadných akcích hygienici doporučují rozestupy dva metry, nošení roušky a časté mytí rukou. (5. září 2020) | foto: Petr Topič, MAFRA

Tajné večírky se pořádají po Praze pravidelně, už od zářijových restrikcí

  • 1008
Policie ve sklepení klubu v pražské Anenské ulici rozpustila nelegální párty, kde bylo přes sto lidí. Podobné akce se po Praze ale podle účastníků konají pravidelně, zaměřené jsou především na výměnné studenty v rámci projektu Erasmus. V době omezení kvůli koronaviru se na sociálních sítích svolávají od konce září. Redakce iDNES.cz získala potvrzující printscreeny.

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček upozornil, že je podle něj třeba nastavená opatření dodržovat, aby se nákaza nešířila. Práce policie podle něj bude i nadále probíhat tak, aby se opatření dodržovala. 

„Jak vidno ze zásahů v Praze v Anenské ulici nebo v restauraci Šeberák, policie kontroluje dodržování vládních opatření a zasahuje proti těm, kteří je porušují. Bude v tom pokračovat i nadále. Díky tomu, že drtivá většina občanů opatření dodržovala, se podařilo epidemiologickou situaci zlepšit. Nicméně stále ještě není vyhráno,“ řekl pro iDNES.cz ministr Hamáček.

V Praze policie rozháněla nelegální párty, účastnilo se jí přes sto lidí

Jedním z prvních příspěvků byla na Instagramu pozvánka z konce září, kdy se objevila na profilu organizace MAD Prague - Make A Difference Prague, která se soustředí na propojování lidí a pořádání různých večírků či výletů dlouhodobě i před pandemií. 

Redakce iDNES.cz zatelefonovala na kontaktní číslo, které je uvedené na facebookových stránkách organizace. Vede ovšem do hlasové schránky. 

Další příspěvky k večírkům se na profilu už ale neobjevily. Zato na jiném ano, který v poslední době třikrát změnil uživatelské jméno. Nejdříve to bylo „midnightprague_“, následně „passwordprague“ a nakonec se po dnešní noci změnilo na „losangelsfly“. 

Pozvánky se šíří především v rámci známých, spolužáků a přátel, kteří si je předávají. Jsou totiž cílené hlavně na zahraniční výměnné studenty. Vstup na samotné akce je pak jen na heslo, které účastníci získají po napsání zprávy přímo uživateli nebo od kamarádů, kteří ho už znají. 

Restrikce, které jsou v Česku kvůli šíření koronaviru, se zpřísňovaly během září. Na konci měsíce proběhla podle zjištění iDNES.cz první série tajných párty. Během října se tři zrušily a na poslední zasahovala během noci na sobotu policie. V sobotu večer se měla konat další, ale podle posledních informací má být také zrušená. 

Páteční nelegální párty se účastnilo 119 lidí. Na internu odvezli záchranáři jednu opilou 22letou dívku. Policie zadržela 8 lidí, u kterých se domnívá, že se jednalo o organizátory akce. Skončili na služebně, kde mají celou situaci vysvětlit.

Zúčastnili jste se v době koronavirových omezení nějaké nelegální akce?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00sobota 5. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

Ne3594
Ano1270

Video