Soukup chce dobýt Evropský parlament. Z TV Barrandov zmizí jeho pořady

  12:24aktualizováno  15:17
Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, píše TV Barrandov na svém twitterovém účtu. Podle Info.cz Soukup chystá kandidaturu do Evropského parlamentu a jeho pořady skončí. Své „zásadní životní rozhodnutí“ oznámí večer v pořadu Moje zprávy.

Od moderátorského stolku do politiky. Soukup založil vlastní politické hnutí

To, zda Jaromír Soukup oznámí svou kandidaturu do europarlamentu, zatím není jasné. Jeho ambice stát se europoslancem se projevily již v roce 2009, kdy neúspěšně kandidoval za Demokratickou stranu zelených. Získal 72 preferenčních hlasů a strana získala ve volbách 0,62 procent. 

Portálu iDNES.cz se informace od Jaromíra Soukupa ani od jeho tiskové mluvčí ověřit nepodařilo. Soukup měl vypnutý telefon, mluvčí televize reakci slíbila, ale dosud se neozvala.

15.ledna 2019 v 21:58, příspěvek archivován: 16.ledna 2019 v 11:18

Jaromír Soukup učinil zásadní životní rozhodnutí, které výrazně ovlivní českou mediální, politickou i byznysovou scénu. Nenechte si ujít prohlášení, které učiní zítra ve 20:05 v pořadu Moje zprávy na TV Barrandov. Buďte u toho! https://t.co/ucOSOCxm44 prostřednictvím @Tydencz

Podle serveru Tyden.cz je 16. leden Soukupovým dnem D. „Česko bude od tohoto dne jiné,“ uvádí server. 

Ministerstvo vnitra novou stranu ani jméno mediálního magnáta ale dosud neregistruje. „Od listopadu žádná žádost o registraci nepřišla. Podle mých informací se v žádné jiné žádosti jméno Jaromír Soukup nevyskytuje,“ řekl pro iDNES.cz mluvčí resortu Ondřej Krátoška. 

Fotogalerie

Své budoucí plány Soukup v Mých zprávách už před několika dny naznačil. „Je pravda, že již před časem jsem udělal jedno závažné životní rozhodnutí. Bude mít vliv na vše: i na mé pořady v TV Barrandov. Možná se budete divit. Už teď se těším na všechny ty ultra chytré a ověřené tipy všech haterů a koumáků, které mi budou předurčovat budoucnost,“ cituje Tyden.cz Soukupova slova. 

Televize s nejistou budoucností

Pokud by se informace potvrdila, budoucnost televize Barrandov není jistá. Jaromír Soukup se výrazně podílí na obsahové struktuře vysílání, moderuje celkem jedenáct pořadů. Pravděpodobně by muselo dojít k výrazné obměně celého vysílání. 

Volební kampaň

  • Volební kampaní se rozumí jakákoli propagace kandidující politické strany, politického hnutí nebo koalice anebo jejich kandidáta
  • Do voleb do Evropského parlamentu činí finanční limit 50 milionů korun
  • Zdroj: zakonyprolidi.cz

Zda by Soukup mohl své pořady moderovat i v době volební kampaně, pokud by skutečně kandidoval, není zcela jasné s ohledem na zákon o financování politických stran, který voleným subjektům určuje finanční limity na kampaň. 

Podle předsedy Institutu politického marketingu Karla Komínka je to zajímavý oříšek. „Tato situace je unikátní. Nejenom že televizi vlastní, ale i v ní vystupuje, což by mělo v politické kampani hodnotu desítek milionů. S touto situací nikdo dopředu nepočítal. Byla by to zajímavá otázka i pro právníky,“ myslí si Komínek. 

Analytik: Soukup možná posune hranice politické kultury

„Vysílání musí vyhovovat všem zákonným požadavkům, například na vyváženost. Pro mediálně politickou scénu by to mohlo znamenat určitý posun ve vnímání toho, co je standardní a co ne. Máme tradici v poměrně striktním oddělováním médií a politiky, s výjimkou Haló novin, a kroky pana Soukupa by tuto tradici změnily. Je otázkou, jestli se najdou i další následovníci, nebo to bude jen exces, na který si za pár let ani nevzpomeneme,“ řekl pro iDNES.cz mediální analytik Josef Šlerka. 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží

Požár katedrály Notre-Dame v Paříži (15. 4. 2019)

Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se...

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Ignorovali prosby o pomoc a dokonce jí dali pokutu. Muž jí pak podřízl krk

Devatenáctiletou Shanu Griceovou zavraždil její bývalý přítel ze žárlivosti.

Britka Shana Griceová si několik měsíců stěžovala na policii, že ji neustále sleduje bývalý partner Michael Lane. Do...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Další z rubriky

Odvolaný Fajt uzavřel smlouvu za milion „sám se sebou“, prověří to policie

Šéf Národní galerie Jiří Fajt

Ředitel Národní galerie Jiří Fajt skončil ve čtvrtek oficiálně kvůli své „dvojroli“, kdy uzavřel smlouvu sám se sebou...

Sucho vydrží ještě týden. Před víkendem se rázně ochladí a přijdou deště

Bouřky a vydatný déšť v Hradci Králové

Nezvykle teplé a suché počasí posledních dnů vydrží v Česku ještě v příštím týdnu, kdy bude až 25 stupňů. Před víkendem...

Věřím, že je na Marsu život, důkaz bude brzy, říká astronaut Feustel

Astronaut Andrew Feustel (5. dubna 2019)

Vidět Zemi z vesmíru je jako pozorovat plameny ohně, nikdy vás to neomrzí, líčí v rozhovoru pro MF DNES astronaut...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz