D1 omezují další opravy. Kromě odstraňování svodidel selhala kanalizace

  14:44aktualizováno  14:44
Musela se opravit ucpaná kanalizace na 98. kilometru na Vysočině. Avšak jen provizorně. I tak levý jízdní pruh na Prahu zůstává uzavřen. Kvůli odstraňování dočasných svodidel a obnově vodorovného značení se pracuje i na 102. kilometru ve směru na Brno, na dálnici se tak tvoří kolony. Včera byla kvůli vzniklému náledí dálnice na čas uzavřena dokonce úplně.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo 23. února 2019 v poledních hodinách na 98. km dálnice D1 u Slavníče na Havlíčkobrodsku opravu havárie kanalizace. Voda v noci vytékala na povrch dálnice a zamrzala. Stalo se zde několik nehod. | foto: ČTK

„Předpokládáme, že někdy mezi 14:00 a 15:00 už bychom tam mohli provoz pustit plnohodnotně,“ řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa. Kdy skončí omezení v souvislosti s provizorní opravou kanalizace, není v tuto chvíli jasné. Podle Kroupy se bude nutné ještě na místo vrátit a dělat průzkumné práce, které stanoví celkový rozsah poškození. Práce by podle něho měly být vždy o víkendech a v nočních hodinách, kdy je na dálnici menší provoz.

Fotogalerie

Opravu ucpané kanalizace na 98. kilometru dálnice D1 na Vysočině chce Ředitelství silnic a dálnic uhradit z bankovní garance, kterou dal původní zhotovitel modernizace D1 v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Voda se v nejnižším místě původně opravovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem hromadila na vozovce a namrzala už v pátek večer. V úseku se stalo několik nehod, jeden člověk se během nich lehce zranil, směr na Brno byl nakrátko zcela uzavřený. 

Situaci máme pod kontrolou, tvrdí Ředitelství silnic a dálnic

„Únik odpadní vody jsme zvládli, udělali jsme nouzový výhrab ve středním dělícím pásu a vodu posíláme pod most. V žádném případě už ani náznakem, průsakem nebo bočně nevytéká na dálnici,“ řekl k opravám mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Ředitelství se podle něj o problému s kanalizací, ze které ve středním dělícím pásů vytékala voda, dozvědělo v pátek před osmou hodinou večer. 

„Vzhledem k počasí začala voda namrzat. Byly tam nehody, většinou lehčí. Zranění bylo jenom jedno. Chvíli tam ale byla situace poměrně dramatická,“ řekl Rýdl, který o situaci informoval také na twitteru. 

22.února 2019 v 21:35, příspěvek archivován: 23.února 2019 v 14:05

ŘSD nefunkční kanalizaci na km98 D1 považuje za nanejvýš rizikovou havarijní situaci, proto ještě během nočních hodin provádíme provizorní prokopání odvodu odpadní vody.

Policie potvrdila čtyři nehody a jednoho lehce zraněného člověka. Poškozené bylo i auto zasahujících hasičů, do kterého narazil další vůz. 

Rekonstrukce kanalizace pod dálnici byla součástí modernizace dálnice D1 mezi 94. a 104. kilometrem za 1,75 miliardy korun, která začala loni na jaře. Nebyla ale dokončená v naplánovaných termínech. ŘSD po problémech s kolabující dopravou v polovině prosince s původním dodavatelem ukončilo spolupráci. Nyní hledá nového dodavatele, aby mohly práce v létě pokračovat. Od ledna pracovalo ŘSD na zprovoznění původně zúženého úseku.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mladík natočil z auta medvěda v Beskydech, ohlas na síti ho šokoval

Muž natočil medvěda v Beskydech. Byl plachý a utíkal

Mladík jedoucí v autě před třemi dny v Beskydech kousek od Visalají natočil na mobil medvěda. Záznam zveřejnil na...

Útočník zabil v novozélandských mešitách 50 lidí, přes čtyřicet je zraněno

Střelba v mešitách v novozélandském Christchurch měla několik obětí.

Při střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo 50 lidí. Dalších 48 utrpělo zranění. Policie...

Vodním skútrem zabil dívku, platit jejím rodičům ale mladík nechce

Vodní skútr, na kterém dva mladíci narazili do pramice.

Šárka Jarolímková každé ráno vstane a pošle totožnou SMS zprávu. Píše Christophovi Steinertovi, mladíkovi, který v...

Nizozemská policie zadržela muže podezřelého ze střelby v Utrechtu

Sedmatřicetiletý Gokman Tanis, kterého nizozemská policie kvůli útoku v...

Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které v pondělí zahynuli tři lidé a...

Po pádu etiopského boeingu zemřelo všech 157 lidí, včetně čtyř Slováků

V Etiopii se krátce po startu z hlavního města Addis Abeby zřítilo letadlo...

Letadlo etiopské letecké společnosti se v neděli zřítilo krátce po startu z hlavního města Addis Abeby. Na palubě bylo...

Další z rubriky

ANO a ČSSD řeší spor o penze. Zda vzrostou o devět stovek, či méně

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Urychlenou dohodu vládní koalice ANO a ČSSD o tom, jak vzrostou penze v příštím roce, požaduje ministryně práce a...

Přirovnání bylo asi přepjaté, uznal Klaus. Zvažuje založení nové strany

Václav Klaus ml. v Poslanecké sněmovně PČR (14. března 2019)

Na sobotní ideové konferenci měla ODS představit své další plány. Vše ale přebilo vyloučení Václava Klause mladšího ze...

Babiš je pro růst penzí o devět stovek, ale ministři na to musí ušetřit

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (13. března 2019)

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se ohradil proti tomu, že ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD...

Najdete na iDNES.cz