Kvůli sporu sportovních klubů s podnikatelem se ve Zlíně nebude lyžovat

  9:51aktualizováno  9:51
Obyvatelé Zlína si po delší době během letošní zimy ve městě nezalyžují. Nadcházející sezona je ztracená a otázkou je, jaká bude ta další. Důvodem je spor Sportovních klubů Zlín s podnikatelem Michalem Cepkem.
Lyžařský svah ve Zlíně.

Lyžařský svah ve Zlíně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Sportovní kluby Zlín (SK Zlín), které ve městě vlastní největší sportoviště, se před koncem loňského roku vyhnuly insolvenci a těšily se na klidné fungování. Místo toho ale musejí opět řešit problém – a zase kvůli lyžařskému svahu nad Zlínem, který chtěly prodat.

Nyní na něm mají takzvanou soudní plombu, takže s ním nemůžou nijak nakládat. Znovu za tím stojí podnikatel Michal Cepek, který měl svah dlouhé roky v nájmu, ale kvůli neplacení dostal výpověď. Jeho vystěhování potvrdil i soud. Firma Sporthouse CZ Corporations, v níž působil, ovšem podala žalobu na určení vlastnického práva a domáhá se toho, aby soud uznal, že svah je její.

Tento krok se promítl do katastru nemovitostí, kde se u svahu objevila „poznámka spornosti“. Tím se zablokoval. „Žaloby jsou zcela nesmyslné. Zřejmě se snaží (Cepek) vytvořit pseudotlak na SK Zlín, aby přistoupily na jeho finanční požadavky. Ty jsou však mimo realitu,“ reagoval právník SK Zlín Radek Židlík.

Firma Sporthouse CZ Corporations chtěla po klubech zhruba 30 milionů korun za investice, které na svahu udělala. V tomto duchu podala už dříve návrh na insolvenci. Podle SK Zlín nyní Cepek sice slevil a požaduje už jen něco přes 10 milionů, nicméně peníze stále chce. „Nic mu ale nedlužíme,“ uvedl Židlík.

Cepek aktuálně ve firmě Sporthouse CZ Corporations oficiálně nepůsobí, nicméně za ni vystupuje a jedná. Jejím jednatelem je teď Pavel Valigura z Karolinky. „Je to naše interní záležitost, důvody k podání žaloby nebudeme prezentovat,“ řekl Valigura.

MF DNES oslovila také Cepka, který se odmítl vyjádřit. Už dříve však řekl, že kluby podle něj poškozují své věřitele. „Důvody výpovědi se nezakládají na pravdě. Sportovní kluby Zlín mají svoji verzi, která jim vyhovuje,“ prohlásil Cepek.

„Nevíme, co můžeme od pana Cepka očekávat. Když neuspěl v insolvenčním řízení, chce vymoci peníze touto cestou. Může si ale být jistý, že to s námi nehne,“ vzkázal ředitel klubů Jaroslav Kotala.

Odejde Cepek do konce září?

Cepek měl se svahem velké plány, chtěl tam vybudovat bobovou dráhu nebo rozhlednu. Teď ho ale má vyklidit. Jeho dluh se za dva roky neplacení vyšplhal na více než 600 tisíc korun. Cepek napsal SK Zlín, že odejde do konce září, což znamená do konce tohoto týdne.

„V pondělí 1. října si přijdeme svah převzít. Pokud to neproběhne, podnikneme právní kroky. Nebudu ale říkat jaké,“ zmínil Kotala. „Pokud se nevystěhuje, nemůžeme nic dělat, nemůžeme na svahu vyměnit zámky jak na dveřích,“ dodal.

Záležet bude i na tom, kdy soud rozhodne o žalobě na určení vlastnictví, což může trvat několik měsíců.

Sportovní kluby, které sdružují kolem pěti tisíc členů, začaly po ukončení sporů kvůli insolvenci prodávat svůj zbytný majetek. Do nabídky daly i lyžařský svah a ozvali se jim zájemci. Prodej se ale hned tak neuskuteční, je totiž pozastavený kvůli Cepkovi. „Může žaloby podávat pořád dokola a vydírat. Soudní systém nefunguje tak, jak bychom si přáli,“ poznamenal Židlík.

Autor:

Nejčtenější

Fenomén Zikmund. Cestovatel oslaví 100 let, připomene si ho celé Česko

Miroslav Zikmund s novou knihou Zikmund a Hanzelka - s Tatrou kolem světa.

Cestovatel Miroslav Zikmund oslaví 14. února sté narozeniny. Kulaté výročí si budou jeho obdivovatelé připomínat nejen...

Slavný cestovatel Miroslav Zikmund slaví sto let, svůj věk bere jako dar

Miroslav Zikmund

Při dvou cestách projel Miroslav Zikmund Asii, Afriku i Ameriku. Je absolutní systematik, jeho život má pevně daný...

Tátovu nepřítomnost jsem nebral jako újmu, říká Miroslav Zikmund mladší

Miroslav Zikmund mladší je synem cestovatel Miroslava Zikmunda a operní pěvkyně...

Po slavném otci zdědil vášeň k cestování. Na rozdíl od něj je ale Miroslav Zikmund mladší nejšťastnější, když krajinu a...

Hanzelka a Zikmund naštvali Brežněva, cestovatele sledovala tajná policie

Prezident Václav Havel při návštěvě Zlína 7. března 1990 v Divadle pracujících....

Cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund byli miláčky národa, komunistický režim je však odepsal, když popsali...

Pacient odpojil přístroje a rozbil dveře na balkon, pád z něj nepřežil

Ilustrační snímek

Pád ze čtvrtého patra budovy zlínské nemocnice nepřežil ve čtvrtek nad ránem pacient neurologie. Případem se zabývají...

Další z rubriky

Žena si nic nedělala ze zákazů řízení, soud ji vykázal z Kroměřížska

Ilustrační snímek

Na obecně prospěšné práce poslal kroměřížský soud mladou ženu z Prostějova, která opakovaně porušila už několik zákazů...

Kroměříž chystá parkovací dům, 55 milionů spolkne sanace palivových nádrží

Plánovaná podoba parkovacího domu na kraji Havlíčkovy ulice v Kroměříži.

Parkovací dům nedaleko historického centra Kroměříže, na který místní radnice loni nezískala dotaci, se nakonec přece...

Plánovaná nová zlínská nemocnice se má nabídkou blížit k fakultní

Takto má vypadat nová krajská nemocnice, která může vzniknout ve...

Krajský úřad začal veřejně představovat ambiciózní projekt nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, která má stát osm...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz