Kvůli sporu sportovních klubů s podnikatelem se ve Zlíně nebude lyžovat

  9:51aktualizováno  9:51
Obyvatelé Zlína si po delší době během letošní zimy ve městě nezalyžují. Nadcházející sezona je ztracená a otázkou je, jaká bude ta další. Důvodem je spor Sportovních klubů Zlín s podnikatelem Michalem Cepkem.
Lyžařský svah ve Zlíně.

Lyžařský svah ve Zlíně. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Sportovní kluby Zlín (SK Zlín), které ve městě vlastní největší sportoviště, se před koncem loňského roku vyhnuly insolvenci a těšily se na klidné fungování. Místo toho ale musejí opět řešit problém – a zase kvůli lyžařskému svahu nad Zlínem, který chtěly prodat.

Nyní na něm mají takzvanou soudní plombu, takže s ním nemůžou nijak nakládat. Znovu za tím stojí podnikatel Michal Cepek, který měl svah dlouhé roky v nájmu, ale kvůli neplacení dostal výpověď. Jeho vystěhování potvrdil i soud. Firma Sporthouse CZ Corporations, v níž působil, ovšem podala žalobu na určení vlastnického práva a domáhá se toho, aby soud uznal, že svah je její.

Tento krok se promítl do katastru nemovitostí, kde se u svahu objevila „poznámka spornosti“. Tím se zablokoval. „Žaloby jsou zcela nesmyslné. Zřejmě se snaží (Cepek) vytvořit pseudotlak na SK Zlín, aby přistoupily na jeho finanční požadavky. Ty jsou však mimo realitu,“ reagoval právník SK Zlín Radek Židlík.

Firma Sporthouse CZ Corporations chtěla po klubech zhruba 30 milionů korun za investice, které na svahu udělala. V tomto duchu podala už dříve návrh na insolvenci. Podle SK Zlín nyní Cepek sice slevil a požaduje už jen něco přes 10 milionů, nicméně peníze stále chce. „Nic mu ale nedlužíme,“ uvedl Židlík.

Cepek aktuálně ve firmě Sporthouse CZ Corporations oficiálně nepůsobí, nicméně za ni vystupuje a jedná. Jejím jednatelem je teď Pavel Valigura z Karolinky. „Je to naše interní záležitost, důvody k podání žaloby nebudeme prezentovat,“ řekl Valigura.

MF DNES oslovila také Cepka, který se odmítl vyjádřit. Už dříve však řekl, že kluby podle něj poškozují své věřitele. „Důvody výpovědi se nezakládají na pravdě. Sportovní kluby Zlín mají svoji verzi, která jim vyhovuje,“ prohlásil Cepek.

„Nevíme, co můžeme od pana Cepka očekávat. Když neuspěl v insolvenčním řízení, chce vymoci peníze touto cestou. Může si ale být jistý, že to s námi nehne,“ vzkázal ředitel klubů Jaroslav Kotala.

Odejde Cepek do konce září?

Cepek měl se svahem velké plány, chtěl tam vybudovat bobovou dráhu nebo rozhlednu. Teď ho ale má vyklidit. Jeho dluh se za dva roky neplacení vyšplhal na více než 600 tisíc korun. Cepek napsal SK Zlín, že odejde do konce září, což znamená do konce tohoto týdne.

„V pondělí 1. října si přijdeme svah převzít. Pokud to neproběhne, podnikneme právní kroky. Nebudu ale říkat jaké,“ zmínil Kotala. „Pokud se nevystěhuje, nemůžeme nic dělat, nemůžeme na svahu vyměnit zámky jak na dveřích,“ dodal.

Záležet bude i na tom, kdy soud rozhodne o žalobě na určení vlastnictví, což může trvat několik měsíců.

Sportovní kluby, které sdružují kolem pěti tisíc členů, začaly po ukončení sporů kvůli insolvenci prodávat svůj zbytný majetek. Do nabídky daly i lyžařský svah a ozvali se jim zájemci. Prodej se ale hned tak neuskuteční, je totiž pozastavený kvůli Cepkovi. „Může žaloby podávat pořád dokola a vydírat. Soudní systém nefunguje tak, jak bychom si přáli,“ poznamenal Židlík.

Autor:

Nejčtenější

Olomouc - Zlín 3:2, domácí souboj otočili, ale sezona pro ně končí

Olomoucký David Houska oslavuje svůj gól v utkání proti Zlínu.

Olomoučtí fotbalisté dvakrát prohrávali, nevzdali se a nepříznivý stav v semifinálové odvetě skupiny o Evropu otočili....

Zlín - Boleslav 3:1, vítězové nakročili do Evropy, dva góly dal Poznar

Tomáš Poznar (vpravo) ze Zlína se raduje se spoluhráči z gólu v duelu s Mladou...

Zlínští fotbalisté nakročili ke kvalifikačnímu utkání o postup do 2. předkola Evropské ligy. V úvodním finále skupiny o...

Cestujícímu vadilo zastavení na červenou, řidiči autobusu dal ránu pěstí

Ilustrační snímek

Až dvouleté vězení hrozí muži ze Zlína, který v opilosti napadl řidiče autobusu. Nejprve mu za jízdy bezdůvodně...

Lotyši dobývají Česko. Žádná záhada. Pro extraligové kluby jsou výhodní

Lotyšští hokejisté se radují z gólu v duelu s Rakouskem.

Když se po 40 minutách podíval v kabině na statistiky, vyděsil se. „Jestli to takhle půjde dál, může na mě jít 80...

V Bílých Karpatech se objevil medvěd, chovatel dobytka ho zahnal křikem

Odlitek medvědí stopy pořízený 14. května 2019 v obci Lopeník na...

K ostražitosti nabádají ochránci přírody obyvatele a návštěvníky Bílých Karpat. Chovatel v obci Lopeník na...

Další z rubriky

Na Kroměřížsku se zřítil kus domu, sousedy museli evakuovat

Ve Zborovicích na Kroměřížsku se zřítila část starého domu (17. 5. 2019).

Několik lidí včetně malého dítěte museli evakuovat hasiči v pátek večer v obci Zborovice na Kroměřížsku. Statiku jejich...

Hackeři napadli web zlínského festivalu, zastavili prodej vstupenek

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín Film Fest 2014.

Organizátoři Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež kvůli kybernetickému útoku dočasně pozastavili rezervace a...

Cestujícímu vadilo zastavení na červenou, řidiči autobusu dal ránu pěstí

Ilustrační snímek

Až dvouleté vězení hrozí muži ze Zlína, který v opilosti napadl řidiče autobusu. Nejprve mu za jízdy bezdůvodně...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz