Muž odsouzený na 26 let za ubodání dcerky spáchal ve vězení sebevraždu

  13:57aktualizováno  13:57
Muž, který loni ve Starém Městě na Uherskohradišťsku brutálně zavraždil svoji tříletou dcerku a pokusil se zabít i o dva roky staršího syna, spáchal ve vězení sebevraždu. Odpykával si 26 let.

Soud s mužem obžalovaným z vraždy a pokusu o vraždu svých dětí ve Starém Městě. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Na sebevraždu devětadvacetiletého Tomáše M. upozornil Deník.cz, který uvádí, že si muž nedávno sáhl na život pravděpodobně v olomoucké vazební věznici.

Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová ale s ohledem na ochranu osobních údajů nepotvrdila úmrtí konkrétního odsouzeného. Uvedla pouze, že se vězeňská služba zabývá případem sebevraždy.

„I vzhledem k tomu, že událost je v šetření našem a policie, nebudeme do ukončení šetření sdělovat jakékoliv další informace ani o věznici, kde k sebevraždě došlo,“ sdělila iDNES.cz mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

K vraždě dcery a pokusu o vraždu syna se muž přiznal, při vyhlášení rozsudku u krajského soudu na konci října po poradě s právničkou oznámil, že si ponechá lhůtu pro případné odvolání (více v článku Doživotí neprošlo. Za ubodání dcery a pokus o vraždu syna dostal muž 26 let). Od 5. prosince je však rozsudek vedený jako pravomocný.

Soud muži kromě šestadvaceti let vězení nařídil také ambulantní protialkoholní léčení. Odsouzený také měl zaplatit svému synovi jako odškodné 2,5 milionu korun a ženě 3 miliony korun.

Devětadvacetiletý Tomáš M. děti napadl ve svém bytě loni 28. září odpoledne. Holčičku podle státního zástupce Martina Malůše donutil, aby si lehla na podlahu a postupně jí dvěma noži zasadil nejméně osmnáct bodnořezných ran do hrudi, břicha a zad. Dvě z nich zasáhly srdce. Zraněním dívka na místě podlehla.

Poté muž napadl i svého syna, a to keramickým nožem, který se mu však zlomil, a také sekáčkem. Chlapec utrpěl několik řezných ran, které ho neohrozily na životě.

Následně se otec dětí neúspěšně pokusil o sebevraždu, když spolykal hypnotika. Motivem útoku byl podle obžaloby hrozící rozpad manželství. O sebevraždu se muž pokusil také pár dní před začátkem soudního líčení.

Autor:

Nejčtenější

Útočníci na Feriho možná kvůli rozhodnutí žalobce uniknou trestu

Byl jsem šokovaný, motala se mi hlava, řekl poslanec Feri ke svému napadení

Dva muži podezřelí z útoku na poslance Dominika Feriho při koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku se možná vyhnou...

Kilometr dálnice stavíte rok, káral Babiš silničáře v Otrokovicích

Premiér Andrej Babiš se seznámil s tím, jak pokračuje stavba obchvatu Otrokovic.

Premiér Andrej Babiš zavítal v rámci své pracovní cesty po Moravě do Otrokovic, aby se podíval, jak pokračuje dostavba...

Csaplár převzal Zlín s elánem. Nepřišel jsem udělat pakárnu, říká

Josef Csaplár na tréninku Zlína.

Do pondělního večera seděl s realizačním týmem, který zdědil po svém předchůdci. Ráno pak trenér Josef Csaplár poprvé...

Křižovatku sleduje čtrnáct kamer, evidují počet aut, rychlost i kolonu

Kamery sledují provoz na křižovatce ve zlínské části Louky.

Provoz na jedné z křižovatek ve Zlíně začalo sledovat čtrnáct kamer. Monitorují, jak je doprava hustá, kam auta jezdí,...

Čunek novou nemocnici ve Zlíně za 8 miliard neprosadil ani napodruhé

Jednání zastupitelstva Zlínského kraje týkající se výstavby nové nemocnice ve...

Jen na dalším odkladu se dohodli zastupitelé Zlínského kraje, kteří jednají o vzniku nové zlínské nemocnice. Ta má v...

Další z rubriky

VIDEO: Stoleté parní stříkačky závodily v Otrokovicích. Vytvořily rekord

V Otrokovicích se uskutečnilo celorepublikové setkání a soutěž parních...

Parní stříkačky udržuje po celé České republice stále několik hasičských sborů. Raritní kousky s nevyčíslitelnou...

Kvůli stavbě nové zlínské nemocnice Čunek obětuje rozšíření veřejné dopravy

Ilustrační snímek

Lidovecký hejtman Jiří Čunek řeší, jak přesvědčit hnutí ANO, aby v pondělí hlasovalo pro stavbu nové zlínské nemocnice....

Stoletou fordku, zachovalé bentley i moskviče mají v novém muzeu veteránů

V Kovozoo ve Starém Městě otevřeli výstavu veteránů. Nejstarším vozem je Ford T...

Muzeum veteránů otevřeli nedávno v areálu Kovozoo ve Starém Městě. Nejstarším exponátem, kterým se může pochlubit, je...

Najdete na iDNES.cz