Nebe nad Zlínským krajem rozzáří novoroční ohňostroje. Kam na ně vyrazit?

  17:45aktualizováno  17:45
Města ve Zlínském kraji přivítají Nový rok pyrotechnickými show za stovky tisíc. Silvestrovské a novoroční radovánky bude hlídat víc policistů než loni, některé ulice se uzavřou.

Ilustrační snímek | foto: SNIP & CO

Tisíce lidí každoročně proudí 1. ledna do holešovské zámecké zahrady, aby se pokochali úžasnou podívanou. Tamní novoroční ohňostroj patří mezi nejvyhlášenější v kraji. Přicházejí nejen místní, do Holešova jezdívají zvědavci ze Zlínska a Uherskohradišťska.

„Ohňostroj pořádáme už řadu let. Sestavuje jej místní profík a pokaždé vymyslí nějaké nové prvky,“ poznamenal holešovský starosta Rudolf Seifert s tím, že celá show vyjde město zhruba na sto tisíc korun.

Letos začne ohňostroj v zámecké zahradě v 17 hodin a pro návštěvníky budou platit přísnější bezpečnostní opatření než dříve. Kvůli nedávnému berlínskému teroristickému útoku totiž na podobné akce bedlivě dohlíží policie. V době od 16.30 do 17.45 budou uzavřeny ulice kolem zámecké zahrady: Partyzánská, Pivovarská a náměstí F. X. Richtra.

„Lidem doporučujeme zaparkovat auta na kraji města a k zámku přijít pěšky,“ poradil starosta.

Zvýšený dohled bude i nad novoročním ohňostrojem ve Zlíně. Město jej pořádá první lednový den teprve od loňska a tento koncept se podle vedení radnice osvědčil. „Na základě podnětů občanů ale tentokrát bude zajištěno také občerstvení,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Korec.

Program, který vyjde město na zhruba 230 tisíc, začne v 18 hodin na náměstí Míru vystoupením Tam Tam Orchestra. První salvy ohňostroje jsou v plánu od 18.20. Kvůli bezpečnosti zůstane během odpalování pyrotechniky uzavřená třída T. Bati v úseku od Městského divadla po tržiště Pod Kaštany.

„Čekáme opravdu velké množství lidí, takže oproti loňsku zvýšíme i počet strážníků, kteří budou dohlížet na pořádek a bezpečnost,“ zmínil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. V neděli večer vyjedou i posilové spoje městské hromadné dopravy.

Vsetín chystá rodinný silvestr

Zatímco v Kroměříži a v Uherském Hradišti radnice žádnou hromadnou akci neorganizují a lidé tu budou odpalovat pyrotechniku spontánně, ve Vsetíně letos chystají novinku.

Poslední den v roce tu pořádají „rodinný silvestr“ v prostoru před radnicí, který v 19 hodin vyvrcholí velkým ohňostrojem. Město tak spojí dvě akce, které v minulých letech dělalo odděleně.

„V uplynulých dvou letech se návštěvnost půlnočního ohňostroje snižovala a naopak odpolední program byl stále více navštěvován a jeho oblíbenost rostla. Proto jsme se rozhodli uspořádat pouze jednu oslavu příchodu nového roku,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.

Silvestr oslaví i lidé ve Valašském Meziříčí, kde začne už od 17 hodin zábavný program.

Pyrotechnická show začne v 19 hodin. Po skončení ohňostroje bude od 20.30 otevřen farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s možností prohlédnout si betlém a poslechnout varhanní hudbu,“ informovala Renata Votrubová, mluvčí valašskomeziříčské radnice.

V Uherském Brodě město vždy pořádá ohňostroj až patnáct minut po silvestrovské půlnoci. „Počkáme, až lidé dostřílejí vlastní pyrotechniku, a pak spustíme městský ohňostroj,“ upřesnil místostarosta Petr Vrána.

I zde bude v pohotovosti městská policie a sbor dobrovolných hasičů. „Počítáme i s tím, že bude uzavřený vjezd na náměstí, kde se tato akce koná,“ dodal Vrána.

Nejčtenější

Útočníci na Feriho možná kvůli rozhodnutí žalobce uniknou trestu

Byl jsem šokovaný, motala se mi hlava, řekl poslanec Feri ke svému napadení

Dva muži podezřelí z útoku na poslance Dominika Feriho při koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku se možná vyhnou...

Kilometr dálnice stavíte rok, káral Babiš silničáře v Otrokovicích

Premiér Andrej Babiš se seznámil s tím, jak pokračuje stavba obchvatu Otrokovic.

Premiér Andrej Babiš zavítal v rámci své pracovní cesty po Moravě do Otrokovic, aby se podíval, jak pokračuje dostavba...

Csaplár převzal Zlín s elánem. Nepřišel jsem udělat pakárnu, říká

Josef Csaplár na tréninku Zlína.

Do pondělního večera seděl s realizačním týmem, který zdědil po svém předchůdci. Ráno pak trenér Josef Csaplár poprvé...

Křižovatku sleduje čtrnáct kamer, evidují počet aut, rychlost i kolonu

Kamery sledují provoz na křižovatce ve zlínské části Louky.

Provoz na jedné z křižovatek ve Zlíně začalo sledovat čtrnáct kamer. Monitorují, jak je doprava hustá, kam auta jezdí,...

Kvůli posudku na novou nemocnici vyhrožuje Zlínský kraj trestním oznámením

Takto má vypadat nová krajská nemocnice, která může vzniknout ve...

Vedení Zlínského kraje zvažuje podání trestního oznámení kvůli jednomu z posudků, které před několika dny rozeslali...

Další z rubriky

Konec obálek, Hradiště chce své byty prodávat elektronickou aukcí

Ilustrační snímek

Uherské Hradiště může být prvním městem ve Zlínském kraji, které bude své byty prodávat prostřednictvím elektronické...

Ve vsetínské pobočce Pražské mincovny razí unikátní pamětní medaile

V provozovně Pražské mincovny ve Vsetíně razili pamětní medaili s podobiznou...

Vsetínskou razírnu medailí a mincí si prohlédl papežský nuncius Charles Daniel Balvo. Vyrazil v ní vůbec první...

Odměna pro starostku Chropyně nebyla porušením zákona, rozhodl soud

Starostka Chropyně Věra Sigmundová (uprostřed) a dva tajemníci městského úřadu...

Zprošťující rozsudek vynesl kroměřížský soud v prvním ze dvou případů starostky Chropyně Věry Sigmundové. Obžalovaná...

Najdete na iDNES.cz