ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Muž zařídil dceři statisícovou nemocenskou, za podvod mu hrozí vězení

  • 39
Ryze účelovým stotisícovým platem pomohl muž z Uherskohradišťska své dceři k astronomickým nemocenským dávkám. Poté, co do jeho firmy nastoupila, totiž odešla na osm měsíců marodit. Policisté upozorňují, že vyšetřují více podobných případů.

Muž začátkem roku zaměstnal ve své firmě dceru, a to na dobu určitou. Již dopředu ale věděl, že po několika dnech v práci půjde marodit. Podle policistů byla žena skutečně nemocná.

„Její zaměstnanecký poměr byl ryze účelový a fiktivní, s cílem vylákat dávky nemocenského pojištění. V pracovní smlouvě měla uvedený plat včetně prémií ve výši bezmála sto tisíc korun,“ poznamenala uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Z konečné částky se pak počítala výška nemocenských dávek. Za osm měsíců tak stát ženě vyplatil nemocenskou v celkové výši 270 tisíc korun.

Případem se zabývali vyšetřovatelé z oddělení hospodářské kriminality. Muž u výslechu uvedl, že chtěl, aby se dcera měla na nemocenské dobře. Přestože svého činu lituje, policisté ho v uplynulých dnech obvinili z podvodu, za což mu hrozí až pět let vězení. Žena stíhaná nebude.

„Tento případ není ojedinělý. Oddělení hospodářské kriminality se zabývá dalšími obdobnými případy,“ upozornila policejní mluvčí.