Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: MF DNES

Tlaková vlna z petard vysklila okna sousedům, muži hrozí i stíhání

  • 262
Malým ohňostrojem si chtěl po půlnoci udělat radost padesátiletý muž z Dolního Němčí na Uherskohradišťsku. Kazeta s petardami, které měly podle výrobce postupně vystřelovat do vzduchu, mu však explodovala celá najednou a tlaková vlna vysypala okna v jeho i sousedních domech.

Rachejtle koupené ve stánku chtěl muž odpálit na parkovišti před svým domem. Postavil krabici na zem a čekal, že po škrtnutí sirkou budou petardy postupně vybuchovat, jak uváděl výrobce. Produkt se však po chvilce vznítil celý.

„Po několika výstřelech došlo ke vznícení a následné explozi celé kazety. Exploze poškodila několik domů, především jejich okna,“ uvedla mluvčí krajské policie Simona Kyšnerová s tím, že policisté k události vyjeli necelou půlhodinu po půlnoci.

Majitelé prozatím škody způsobené na svých domech nevyčíslili. Policisté však předpokládají, že se škody vyšplhají k desetitisícům. Případ vyšetřují jako obecné ohrožení, padesátiletého muže kvůli prověřování případu ještě v noci zadrželi.

„Vyšetřování stále probíhá. Na místo se dostavili také pyrotechnici, kteří zajistili zbytky ohňostroje a následně provedou expertízu. Po provedení základních úkonů jsme muže propustili. Obvinění prozatím nepadlo,“ uzavřela mluvčí.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.