Nejpopulárnější auta homosexuálů: italské značky i Volkswagen

aktualizováno 
Stejně jako se volí národní, evropská nebo světová auta roku, vybírá své nejoblíbenější vozy i homosexuální komunita. Evropským gay autem roku je Alfa Romeo Mito, v USA pak nezadaným gayům doporučují Volvo C30 a homosexuálním párům třeba VW Passat.

Alfa Romeo MiTo | foto: Alfa Romeo

Tradiční anketu European Gay Car organizuje od roku 2005 francouzská organizace Ledorga. Pro rok 2009 hlasující (homosexuální) veřejnost vybrala za nej gay evropské auto roku Alfu Romeo Mito. O rok dříve zvítězil Fiat 500, v roce 2007 to byla Alfa Romeo Spider.

V kompletních žebříčcích najdeme naprostou všehochuť. Přední příčky sice okupují povětšinou kupátka, kabriolety nebo malá kulatá auta, v žebříčku se však neztrácejí ani všeobecně populární rodinné vozy.

Faceliftovaná Toyota Aygo

Mezi evropskými homosexuály je škodovka na chvostu popularity

Na předních místech se v anketě umístily například vozy Lancia Delta či BMW Serie 1 Cabriolet, v žebříčku ale figurují i mnohem méně nápadná auta, jako jsou Nissan Tiida nebo Mitsubishi Colt. V předchozích ročnících si pár hlasů připsaly i škodovky, roomster v roce 2007, o rok později pak i nová fabia, v roce 2009 však tahle značka vyšla naprázdno.

Hlasování organizace Ledorga je považováno za prestižní, auto roku 2009 na jejím webu vybíralo přes 11 tisíc čtenářů.

Lancia Delta

Ledorga neorganizuje jen hlasování o nej gay autě roku, respektive nejnověji i o nej gay značce roku, ale pořádá i automobilové gay parády, jízdy Francií pro homosexuály ve výjimečných a historických autech.

Američtí homosexuálové milují Volkswageny

Francii dáme vale a přesuneme se přes Atlantik do USA. Tam populární server gaywheels.com vyhlašuje pravidelný čtvrtletní žebříček deseti nejpopulárnějších gay aut v Americe. V posledním vydání překvapí drtivá nadvláda koncernu Volkswagen. Drží první čtyři místa. V čele je supersport Audi R8, následuje trojice volkswagenů: druhý je Golf, třetí Jetta a čtvrtý kabriolet Eos.

Audi R8 V10

Německé značky aktuálnímu žebříčku vůbec dominují. Sedmý je Mercedes řady E a desátý Mercedes řady C. Z celé desítky se v Evropě neprodává jen Nissan Quest. V předchozích čtvrtletích se na čelní příčky dostaly další nám dobře známé vozy. Mezi homosexuální komunitou jsou dlouhodobě oblíbeny severské značky Saab a Volvo, opět německá Audi A3 nebo Toyota Yaris.

Pro nezadané Volvo, pro partnery Passat

Server gaywheels.com vybírá i auta pro specifická životní období gayů a lesbiček. Tak třeba pro nezadané je prý ideálním vozem Volvo C30 nebo Jeep Wrangler. První je ideální pro městské použití a redaktor serveru vyzdvihuje možnost individualizace auta. Chválí i cenu, ovšem to platí jen pro USA, v Evropě je to jiný příběh. A Jeep, ten je ideálním showcarem na rodeo, konkrétně prý na Rodeo drive v Las Vegas.

Volvo C30

Pokud se americký homosexuál seznámí, měl by si pořídit Cadilac CTS nebo nám dobře známý VW Passat. Pro další životní fázi, trvalý vztah nebo registrované partnerství, nabízí server homosexuálům jako ideální vozidla Mercedes Benz nebo Subaru Tribeca. Oba modely pořídíte i u českých dealerů značek. V poslední kategorii, pro zlatá léta, radí redaktoři serveru volit mezi Lexusem LS 600h nebo Audi S5/A5. A to jsou relativně drahá auta i v USA.

Na seznámení je nejlepší Passat CC, na cestu do klubu Kia Soul

Z předchozích výsledků nepřekvapí, že ideálním autem amerických homosexuálů pro seznamování je Volkswagen, konkrétně model Passat CC, který je samozřejmě běžně v prodeji i u nás. Další seznamovací auta už u nás budete shánět obtížněji. Jeep Liberty u nás koupíte jako Jeep Cherokee, seženete i Infinity G37. Zato originální hranatý Nisan Cube se u nás zatím neprodává.

Volkswagen Passat CC

A čím dojet do klubu? Ideálně Kiou Soul, kterou opět koupíte i u nás na každém rohu. Navíc, její základní cena atakuje třísettisícovou hranici. Na laciný Soul server kontruje superluxusním Bentley Continental Supersport, který by na vás upozornil pravděpodobně úplně všude a který koupíte i v Česku. Naopak Mercedes SLS je pro většinu lidí opravdu jen sen. U nás i v USA.

Autoři:

Nejčtenější

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

Lepší erekce i sex: milostný prožitek zintenzivní technika mindfulness

Jde o hlavu. Vyplatí se ji neztratit ani v ložnici, tvrdí zastánci praktiky...

Neustálé posuzování se, úzkost z toho, že podám špatný výkon, závazek skončit hrátky orgasmem, ale též stud za svoje...

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

Milionový byznys s ledem: podnikatel ho vozil přes půl světa do Indie

Transportovat po moři led do Indie byla trefa, která panu Tudorovi vyšla.

Tropická vedra v koloniální Indii vyvolávala v Britech víc než jen stesk po domově. Za trochu osvěžujícího chladu nebo...

Další z rubriky

Jako Woodstock, jen horší. Seznamte se s festivaly, které se nepovedly

Nejprve se s absencí jakékoli pořadatelské aktivity v Powder Ridge hippies...

Powder Ridge, W´99 a Fyre. Tři hudební festivaly, které v odstupu jednoho roku, třiceti a téměř padesáti let odkazovaly...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Najdete na iDNES.cz