iDNES.cz / Volby

  • Neděle 16. června 2019 Zbyněk

Výsledky pro zastupitelstvo města Brno Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
38,69 %
volební účast

Celkem se volí 55 zastupitelů

Legenda

13ANO 2011

11ČSSD

7Koalice stran

7KDU-ČSL

5ODS

4SZ

4KSČM

4TOP 09

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (19,93 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 175 204 hlasů (obsadili 13 mandátů)
13
Česká strana sociálně demokratická (17,67 % hlasů)
obhajuje 19 mandátů, strana získala 1 042 210 hlasů (obsadili 11 mandátů)
11
Žít Brno s podporou Pirátů (11,89 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 700 919 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (11,83 % hlasů)
obhajuje 6 mandátů, strana získala 697 671 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
Občanská demokratická strana (7,62 % hlasů)
obhajuje 14 mandátů, strana získala 449 330 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Strana zelených (7,38 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 435 168 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Komunistická strana Čech a Moravy (6,73 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 396 657 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
TOP 09 (6,57 % hlasů)
obhajuje 9 mandátů, strana získala 387 462 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
"A co Brno?" (3,6 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 212 134 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana svobodných občanů (2,41 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 141 827 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (1,35 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 79 597 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Moravané pro Brno (1,34 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 79 116 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Úsvit přímé demokracie (1,2 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 70 850 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Dělnická strana sociální spravedlnosti - Za zachování nádraží v centru (0,19 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 11 480 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Republika pro Brno (0,19 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 988 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Konzervativní strana (0,09 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 283 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANTIBURSÍK - STOP EKOTERORU ! (0,01 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 837 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201113 mandátů
19,93 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Petr Vokřál

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

50let, manažer, Brno-Kníničky
23 287
2.
Marek Janíček

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

41let, obchodní ředitel, Brno-jih
22 278
3.
JUDr. Petra Rusňáková, Ph.D.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

31let, ředitelka hotelu, Brno-střed
22 441
4.
Richard Mrázek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

40let, podnikatel, Brno-Židenice
22 151
5.
Ing. Karin Karasová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

48let, podnikatelka, Brno-Královo Pole
22 171
6.
Bc. Tomáš Kratochvíl

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

41let, podnikatel, Brno-Královo Pole
21 959
7.
Ing. Pavel Staněk

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

47let, podnikatel, Brno-Žabovřesky
21 931
8.
Mgr. Lubora Bednaříková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

52let, podnikatelka, Brno-sever
21 964
9.
Ing. Robert Plaga, Ph.D.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

36let, ředitel vědecké instituce, Brno-Medlánky
22 122
10.
Ing. Martin Schwab

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

33let, manažer, Brno-střed
21 890
11.
Bc. Barbora Maťáková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

34let, ředitelka firmy, Brno-sever
21 831
12.
Mgr. René Novotný

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

51let, podnikatel, Brno-Židenice
21 703
13.
Ing. arch. Petr Bořecký

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

37let, podnikatel, Brno-střed
21 787
Česká strana sociálně demokratická11 mandátů
17,67 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Roman Onderka, MBA

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

48let, primátor města Brna, Brno-střed
20 581
2.
Ing. Oliver Pospíšil

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

44let, náměstek primátora města Brna, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
19 899
3.
JUDr. Jiří Oliva

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

37let, právník, Brno-střed
19 587
4.
Bc. Naděžda Křemečková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 4

40let, hlavní účetní, Brno-Slatina
19 443
5.
MVDr. Vlastimil Žďárský

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

57let, OSVČ, Brno-střed
19 413
6.
Bc. Miloslav Humpolíček

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 6

53let, náměstek ředitele, Brno-Královo Pole
19 266
7.
Jiří Ides

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 7

33let, starosta MČ Brno-Slatina, Brno-Slatina
19 476
8.
Petr Šafařík

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 8

49let, starosta MČ Brno-Kohoutovice, Brno-Kohoutovice
19 472
9.
Mgr. Pavel Sázavský

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 9

51let, místostarosta MČ Brno-střed, Brno-střed
19 413
10.
Jiří Novotný

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 10

53let, OSVČ, Brno-Černovice
19 207
11.
Ing. Pavel Boleslav

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 11

30let, živnostník, Brno-sever
19 188
Žít Brno s podporou Pirátů7 mandátů
11,89 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Matěj Hollan

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 1

29let, občanský aktivista, hudebník, Brno-střed
16 612
2.
Ing. Hana Kašpaříková

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 2

29let, projektantka, jednatelka spolku Čisté Tuřany, Brno-Tuřany
14 282
3.
Mgr. Jiří Ulip

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 3

33let, manažer, Brno-Královo Pole
13 766
4.
PhDr. Karla Hofmannová

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 4

64let, důchodkyně, hudební kritička, Brno-sever
13 611
5.
Bc. Tomáš Koláčný

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 5

22let, student VUT Brno, Brno-Židenice
13 381
6.
RNDr. Jan Hollan, Ph.D.

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 6

58let, pracovník Akademie věd, Brno-střed
14 126
7.
Bc. Martin Freund

kandidátní listina: Žít Brno s podporou Pirátů
pořadí na kandidátce: 7

26let, student Masarykovy univerzity, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
13 202
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová7 mandátů
11,83 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Klára Liptáková

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 1

44let, starostka městské části, Brno-Maloměřice a Obřany
15 338
2.
Ing. Vít Beran

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 2

47let, starosta městské části, Brno-Žebětín
13 961
3.
MUDr. Daniel Rychnovský

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 3

57let, lékař, chirurg, Brno-Jehnice
14 497
4.
Mgr. Petr Hladík

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 4

30let, projektový manažer, Brno-sever
13 321
5.
Ing. Antonín Crha

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 5

53let, místostarosta městské části, Brno-Bohunice
13 445
6.
Mgr. Jaroslav Suchý

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 6

43let, učitel angličtiny, Brno-Žebětín
13 217
7.
Ing. Stanislav Juránek

kandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
pořadí na kandidátce: 14

58let, senátor PČR, Brno-Židenice
14 158
Občanská demokratická strana5 mandátů
7,62 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
doc. RNDr. František Vižďa, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

45let, vysokoškolský učitel, Brno-Žebětín
9 097
2.
JUDr. Robert Kerndl

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

43let, právník, Brno-střed
8 741
3.
JUDr. Šárka Cechová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

33let, předsed.správní rady nadač.fondu Atýsek,právnička, Brno-Útěchov
8 834
4.
Ing. Petr Kratochvíl

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

46let, zakladatel zdravotního střediska Konstancie, Brno-Komín
8 647
5.
Mgr. Libor Šťástka

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

40let, starosta Brno-střed, Brno-střed
9 008
Strana zelených4 mandáty
7,38 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jana Drápalová

kandidátní listina: Strana zelených
pořadí na kandidátce: 1

51let, starostka MČ Brno-Nový Lískovec, Brno-Nový Lískovec
11 443
2.
Mgr. Martin Ander, Ph.D.

kandidátní listina: Strana zelených
pořadí na kandidátce: 2

39let, učitel, matematik, zastupitel města Brna, Brno-střed
10 457
3.
Ivana Fajnorová

kandidátní listina: Strana zelených
pořadí na kandidátce: 3

46let, starostka MČ Brno-Jundrov, Brno-Jundrov
9 177
4.
RNDr. Mojmír Vlašín

kandidátní listina: Strana zelených
pořadí na kandidátce: 4

59let, ekolog, vysokoškolský pedagog, Brno-Ořešín
9 860
Komunistická strana Čech a Moravy4 mandáty
6,73 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
JUDr. Helena Sýkorová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

59let, právnička, Brno-Kohoutovice
8 102
2.
RNDr. Daniel Borecký, CSc.

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

61let, vysokoškolský učitel, Brno-Líšeň
7 846
3.
Martin Říha

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

45let, stavební technik, Brno-střed
7 627
4.
Jiří Hráček

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 4

28let, asistent prodeje, Brno-střed
7 397
TOP 094 mandáty
6,57 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jaroslav Kacer

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 1

37let, projektový manažer, Brno-Bystrc
8 202
2.
MUDr. Josef Drbal

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 2

56let, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří, Brno-Líšeň
8 448
3.
Mgr. Zdeňka Dubová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 3

59let, předsedkyně občanského sdružení, Brno-Královo Pole
7 768
4.
Ing. Pavel Urubek

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 4

35let, obchodní manažer, Brno-střed
7 550

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2010 +/- celkem  2014 trend
ANO 2011
0+1313
Česká strana sociálně demokratická
19-811
Žít Brno s podporou Pirátů
0+77
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
6+17
Občanská demokratická strana
14-95
Strana zelených
3+14
Komunistická strana Čech a Moravy
404
TOP 09
9-54
"A co Brno?"
000
Strana svobodných občanů
000
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
000
Moravané pro Brno
000
Úsvit přímé demokracie
000
Dělnická strana sociální spravedlnosti - Za zachování nádraží v centru
000
Republika pro Brno
000
Konzervativní strana
000
ANTIBURSÍK - STOP EKOTERORU !
000
Zvolte obec Účast
Brno 38,69 %
Brno-Bohunice 40,28 %
Brno-Bosonohy 57,25 %
Brno-Bystrc 39,61 %
Brno-Černovice 43,82 %
Brno-Chrlice 50,17 %
Brno-Ivanovice 67,43 %
Brno-Jehnice 56,76 %
Brno-jih 40,44 %
Brno-Jundrov 55,14 %
Brno-Kníničky 71,02 %
Brno-Kohoutovice 44,40 %
Brno-Komín 50,89 %
Brno-Královo Pole 40,32 %
Brno-Líšeň 36,62 %
Brno-Maloměřice a Obřany 43,34 %
Brno-Medlánky 51,32 %
Brno-Nový Lískovec 38,64 %
Brno-Ořešín 64,08 %
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 45,20 %
Brno-sever 40,70 %
Brno-Slatina 42,75 %
Brno-Starý Lískovec 40,08 %
Brno-střed 24,81 %
Brno-Tuřany 51,81 %
Brno-Útěchov 62,78 %
Brno-Vinohrady 39,61 %
Brno-Žabovřesky 46,23 %
Brno-Žebětín 53,53 %
Brno-Židenice 39,51 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz