Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. března 2021 Miroslav

Chce to vůbec někdo? Hlasujte nad podivnými vychytávkami z CESu

Některé zapadnou v zapomnění, z jiných bude hit. Na veletrhu CES se tradičně setkávají obě kategorie, zrno od plev pak oddělí zákazníci. Prohlédněte si námi vybraných „sedm podivných“ a v anketě zkuste předpovědět jejich osud.

Maska se sluchátky, mikrofonem, tlačítky ... a kapsičkou na filtr. | foto: MaskFone

YogiFi Matchytrá senzorická karimatka

Cvičení jógy se v posledním roce odehrávalo častěji v obýváku než v tělocvičně a letos tomu nejspíš nebude jinak. To hraje do karet společnosti YogiFi, která v rámci veletrhu CES 2021 předváděla high-tech cvičební podložku YogiFi Mat a související aplikaci.

Podložka je vybavena senzorickou vrstvou, takže přesně ví, kam kladete ruce, kolena... a další části těla, které při cvičení do kontaktu s podložkou přicházejí, a podle toho ví, zda daný cvik provádíte správně – jak z hlediska pozic, tak času.

Yogifi Mat

Pro cviky vestoje je možné využít čelní kameru chytrého telefonu, aplikace podle obrazu rozpozná postavu a její pohyb a pozici a spolu s daty z podložky tak má zpětnou vazbu o tom, jak vám cviky jdou.

Součástí aplikace jsou samozřejmě lekce s virtuální trenérkou, chystá se možnost připojit chytré hodinky a náramky jako zdroj dat o srdečním tepu.

Airvidapřenosná čistička vzduchu

Čištění vzduchu bývalo velkým tématem zejména v některých čínských městech, kde se koncentrace škodlivin v ovzduší často pohybují zcela mimo hygienické limity. Pandemie jej proměnila v téma celosvětové. Na trh tak přichází i docela bizarní věci, jako třeba osobní přenosné čističky vzduchu.

Společnost Airvida na CESu předváděla miniaturní čističky, které si při cestách v dopravě nebo pobytu ve veřejných prostorách zavěsíte na krk.

Airvida M1

Ty pochopitelně nefungují na principu filtrace (objem vyčištěného vzduchu by byl zanedbatelný), ale ionizace vzduchu. Má to fungovat zhruba tak, že čistička pomocí jehliček s vysokým napětím produkuje negativně nabité ionty, které se pomocí elektrostatické přitažlivosti „přilepí“ na částice poletující ve vzduchu. Tím na ně přenesou svůj náboj, kvůli kterému jsou pak částice přitahovány k nejbližším uzemněným vodičům: buď deskám v ionizéru, nebo – v případě maličkého ionizéru bez desek – ke stěnám, stropům a dalším uzemněným prvkům

Ve veřejných prostorech a dopravních prostředcích s vířením vzduchu je výsledná účinnost sporná. Spíš bychom měli obavy o vdechování ozónu, který při procesu ionizace vzniká.

Cold SnapDomácí automat na zmrzlinu z plechovek

Kávovary na kapsle se v domácnostech již docela zabydlely, společnost Sigma Phase chce podobného úspěchu docílit s automatem na zmrzlinu Cold Snap. Místo kapslí se do automatu vkládají hliníkové plechovky s tekutinou, vestavěnou šlehací metlou a QR kódem, který automatem naskenujete, aby věděl, jakou zmrzlinovou směs bude připravovat.

Cold Snap

Vložíte plechovku, stisknete tlačítko a do dvou minut máte v misce dávku „točené“. Hlavní technickou zajímavostí automatu tak je výkonné chladicí zařízení, jež umožní tekuté směsi – kterou můžete uchovávat normálně ve špajzu – prudce zchladnout.

Právě chlazení je důvodem, proč by Cold Snap nemusel dopadnout jako Juicero, „vymačkávač štávy z pytlíků s rozemletým ovocem“, který jsme potkali na CESu tuším v roce 2015. Investoři do něj tehdy nalili miliony dolarů, ale společnost v roce 2017 zkrachovala. Z pytlíku jste totiž ručně vymačkali podobné množství šťávy, jako dokázal automat, a celkově to pro zákazníky nedávalo finančně jakýkoli smysl.

Harman Personal Audio Headrest Platformrepráky v hlavové opěrce

Společnost Harman se na CESu pochlubila novým konceptem ozvučení automobilů – reproduktory se z plat dveří a sloupků přesunuly do hlavových opěrek, respektive jejich výklopných bočnic. Každému cestujícímu tak hraje do oušek vlastní reprosoustava, každý si tak může nastavit jemu příjemnou hlasitost a vychutnat si lepší stereofonní efekt a prostorovou reprodukci.

Personal Audio Headrest Platform

Každé zlepšení kvality zvukové reprodukce vítáme, zejména u tichých elektromobilů má kvalitní ozvučení smysl. Zde nás napadá spousta otázek. Nebudou se takto rozmístěné zdroje zvuku vzájemně rušit? Nebudou vyklopené bočnice řidiči překážet? Jak bude vyřešena bezpečnost v případě bočního nárazu? Chceme se vzájemně ve vozech takto oddělovat?

Větší smysl nám dává novinka představená společnostmi Continental a Sennheiser na loňském CES 2020. Systém Ambeo Mobility je v podstatě ozvučení bez reproduktorů. Místo nich jsou na vybrané interiérové panely napojeny budiče, které rozechvěním daného panelu tvoří zvuk. Tento systém je již vyzkoušený v domácím prostředí, například v podobě NXT reprosoustav nebo u OLED televizorů Sony – tam je budiči rozvibrován celý zobrazovač a zvuk tak vychází přímo z obrazovky. V automobilu by se tak ušetřila hmotnost, objem a díky možnému vyzařování zvuku i ze stropu by se mohlo kouzlit s homogenním naplněním kabiny zvukem, případně prostorovým ozvučením vozu.

Lexon Oblionabíječka s UV dezinfekcí

Dva roky zpátky by po ní pravděpodobně neštěkl ani pes, letos na CESu dostala ocenění za inovaci. Bezdrátová nabíječka pro chytré telefony ve tvaru květináče/hrnku nejen doplní energii do akumulátoru, ale pomocí vestavěného UV-C světla během nabíjení dezinfikuje povrch telefonu.

Lexon Oblio

Vadou na kráse je pouze 10W nabíjení a fakt, že dezinfikuje pouze z jedné strany, takže pokud má být telefon bez virů a bakterií ze všech stran, musíte jej na druhý dvacetiminutový dezinfekční cyklus otočit. Podle blíže nespecifikovaných laboratorních testů zlikviduje až 99,9 procent virů.

Oproti „krabičkovému“ telefonnímu sterilizátoru od Samsungu má výhodu v tom, že lépe uvidíte a uslyšíte notifikace, protože v něm není telefon „zaklapnutý“. Na druhou stranu, expozice UV-C záření je nebezpečná a u varianty od Samsungu nehrozí.

Morari Patchelektronická náplast pro zpoždění ejakulace

Jeden z produktů, u kterého si raději dvakrát ověříte, že to není jen legrace. A jedna z novinek, co už byla podruhé na CESu, ale ještě se nedostala na trh. Prý letos.

Morari transdermal neuromodulation patch

Morari Patch je drobné nalepovací nositelné zařízení, které si muž před sexem přilepí na... vynechme lékařské termíny a řekněme na podvozek a spáruje s aplikací v telefonu. Zařízení v náplasti podle výrobce využívá takzvané nervové modulace, kdy pomocí slabých elektrických impulsů zmate nervová spojení tak, že se moment vyvrcholení oddálí. V aplikaci si pomocí posuvníků nastavíte intenzitu vlivu zařízení a tím i dobu oddálení.

Na tuto položku ankety jsme obzvláště zvědavi.

MaskFonemaska s integrovaným bluetooth headsetem

Obličejová maska s kapsičkou na FFP2 filtr doplněná mikrofonem a sluchátky. To vše s vestavěným akumulátorem a bluetooth komunikací pro připojení k chytrému telefonu a taky ANC pro potlačení okolního hluku.

MaskFone

Součástí masky jsou i tlačítka pro příjem hovoru a přeskakování skladeb. Podle výrobce má maska snížit potřebu sundavat roušku na veřejnosti při telefonování.

Podle nás prakticky stejnou funkci poskytnou klasická bezdrátová sluchátka a ušetříte si štrapace s dezinfekcí masky jako takové. Odpověď na legendární otázku: „A jak to pereš?“ totiž z dostupných informací neznáme.

Který produkt podle vás dává smysl?

celkem hlasů: 2489

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00pátek 29. ledna 2021. Anketa je uzavřena.

elektronická náplast pro zpoždění ejakulace1237
automat na zmrzlinu z plechovek386
senzorická karimatka na cvičení jógy385
reproduktory v hlavové opěrce189
nabíječka s UV dezinfekcí181
maska s integrovaným headsetem81
přenosná čistička vzduchu30
Témata: CES 2021, podložka
  • Nejčtenější

Z boeingu v jedenácti kilometrech nic nevyhodíte, směje se pilot konspiraci

Pravda bývá nudnější než konspirační teorie, zejména proto, že v ní platí fyzikální zákony. Jak moc je děravé tvrzení o...

Prototyp velké lodi SpaceX konečně úspěšně přistál, pak však vybuchl

Společnost SpaceX provedla další test prototypu, z nějž vznikne budoucí velkokapacitní loď Starship. Ten současný měl...

Boeing, nebo Airbus? Rozdíly jsou obrovské pro piloty, ne pro cestující

Stejně jako se fanoušci Sparty a Slavie neshodnou, který tým je lepší, v civilním letectví panuje značná neshoda v tom,...

Nadějná data. Stále přibývá dokladů toho, že vakcíny brání šíření viru

Nadějné výsledky z posledních dní naznačují, že minimálně některé vakcíny proti viru SARS-CoV-2 výrazně zpomalují jeho...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Microsoft chce vrátit Windows 10 na výsluní, připravuje další vylepšení

Aktualizace uživatelského rozhraní, vizuální omlazení, nové funkce, dynamický obsah a modernější operační systém. Toho...

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  • Další z rubriky

Neznalost i naivita. Deset způsobů, jak můžete přijít o všechny bitcoiny

Premium Kryptoměny jako bitcoin nabízejí úplně nový druh financí. S tím se pojí i nové podvody, průšvihy a problémy, které...

Ferrari, Slon i Krokodýl. Kolejoví siláci vyjeli na Gotthardskou dráhu

Železnice přes Gotthardský průsmyk se svými rampami se sklony až 27 promile a oblouky o poloměru pouhých 300 metrů...

Služební cesty od stolu ve 3D. Virtuální veletrhy mohou vypadat jako hra

Virtuální výstavy, konference a veletrhy byly v posledních měsících nezbytností. Pokud budou fungovat i po pandemii...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Gabriela Koukalová se pochlubila, že čeká miminko. Změnila si i příjmení

Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová (31) bude maminkou. V ranním vysílání na Primě se pochlubila šťastnou novinou a...

Nepravda a účelovka, říká Koukal o tvrzení exmanželky Soukalové

Po obviněních bývalé biatlonistky Gabriely Soukalové (31), že ji exmanžel Petr Koukal (35) podváděl a utrácel její...

Zemřel rockový bubeník kapely Citron a podnikatel Radim Pařízek

Zemřel rockový bubeník spjatý zejména s heavymetalovou kapelou Citron Radim Pařízek. Hudebníkovi, který se uplatnil i v...

Amatérské porno je realita, která lidí baví, říká pornoherečka

Porno je film, fikce, představení. Amatérská videa jsou však realita. „A to na nich lidi baví. Nikdo nechodí po...

Jeden partner byl sadista, druhý asexuál, říká autorka erotické trilogie

Blanka Lipinska (35) se proslavila svou erotickou trilogií s názvem 365 dní. Polská spisovatelka si momentálně užívá na...