Software zdarma: perfektní odinstalace programů

aktualizováno 
O odebrání opravdu všech součástí programu, se postarají dva správci softwaru Revo Uninstaller Freeware a GeekUninstaller. Stačí si jen vybrat, který z nich si zvolíte. Poslouchat (a nahrávat) rádia v počítači umožní Radiola. A CoreTemp vám dá přehled o teplotě procesoru.

Ilustrační foto - notebook | foto: Creative Commons

Revo Uninstaller Freeware 2.1 – freeware

Lepší odinstalace. Motto, kterým se řídí jeden z nejlepších odinstalačních programů svého druhu. Pokud chcete mít operační systém Windows co nejdéle svěží, a přitom kdykoliv instalovat aplikace a zase je odebírat, a to bez obav, zda to nebude mít nějaký vliv na jeho chod, je dobré činit tak v prostředí sandboxu, anebo mít například Revo Uninstaller Freeware.

Není pouze specialistou na odinstalaci již nepotřebného softwaru, jak by se podle jeho názvu mohlo zdát, ale poradí si i s jeho lepší instalací. Zaměřuje se tak na kompletní odinstalaci vybraných programů včetně všech součástí a záznamů v systému nebo souborů v diskovém úložišti.

Program nabízí i automatickou funkci zálohování při instalaci dalšího vybavení – v případě problému se systémem lze tak vrátit stav zpět. Pátrací mód se potom postará o detekování všech součástí programu k odinstalování, jeho zastavení či vymazání. Dále umí například měnit nastavení aplikací spouštěných společně se systémem, postará se i o odstranění dočasných souborů, vyčištění zápisů v registru atd. Freewarová verze je proti placené starší a bez pokročilých funkcí, ale i tak má co nabídnout.

Revo Uninstaller Freeware
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ opravdová odinstalace programů
+ pátrací režim
- freeware verze je starší
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (9 MB).

GeekUninstaller 1.4 – freeware pro nekomerční účely

Další program pro téměř dokonalé odstranění instalovaných programů ve Windows. Oproti tomu předchozímu má jiné, možná pro někoho lepší uživatelské prostředí. Ve freewarové verzi neobsahuje pátrací mód a nenabízí další pokročilé funkce.

Po spuštění zobrazí počet v systému instalovaných programů a kolik v něm zabírají místa. U záznamu je k dispozici možnost rovnou ho ze systému odinstalovat, změnit jeho konfiguraci a v případě problémů násilně odebrat, případně ze seznamu smazat (nedojde však k jeho odinstalaci). Můžete také jednoduše najít, kde se nachází položka programu v registru, kde je jeho instalační složka či přejít na internetovou stránku programu. Záznamy si lze exportovat do HTML souboru.

GeekUninstaller
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ několik způsobů odebrání programu
+ skládá se z jednoho souboru
- freeware verze neobsahuje pátrací režim
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,2 MB).

Radiola 2 – freeware

Radiový přehrávač a rekordér v jednom. Neboli multiplatformní program, který nabízí k poslechu stovky různých radiových stanic vysílaných výhradně na internetu.

Radiola je k dispozici nejen pro Windows, MAC OS X a Linux, ale také pro Android. Můžete ho tak mít neustále sebou a nahrávat vysílaný obsah kdykoliv a kdekoliv. Stanice jsou seskupeny podle žánru a k dispozici je vyhledávání stanic pomocí klíčových slov pro lepší nalezení té požadované. Lze si je podle libosti přejmenovat, upravit URL pro streamovaní nebo přidat své vlastní stanice do seznamu – vložením URL – a takto si přidat třeba české či jakékoliv další. Možnost nahrát spuštěnou stanici zajistíte kliknutím na tlačítko Rec. Každá skladba se přitom ukládá do samostatného MP3 souboru do složky Hudba.

Radiola
Informace o programu
Operační systém: Android, Linux, Mac OS X, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ žánrové třídění stanic
+ možnost přidat vlastní stanice
+ filtry
- nelze nastavit parametry pro nahrávání
- neobsahuje české stanice
75 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (6,5 MB).

Core Temp 1.1 – freeware

Mít neustálý přehled o teplotě jádra, respektive o všech jádrech procesoru, umožní tento program. Snadno tak prozradí, zda se CPU příliš nehřeje a nedochází mu dech.

Po rozbalení archívu s programem a spuštění se v informační liště hlavního panelu objeví číselně vyjádřená hodnota teploty jádra (jader) CPU ve stupních Celsia. Pro lepší orientaci informace zobrazuje v různých barvách. Po překonání vysoké teploty a kritické hranice se písmo změní na oranžové a poté na červené. Tyto hranice bohužel nelze ručně nastavit. Barvy je možné měnit. Informace o teplotách lze ukládat do záznamu. V programu najdete i informaci o historicky nejnižší a nejvyšší dosažené teplotě za celou dobu běhu programu, vytížení jádra a detaily o použitém CPU. Aplikaci lze nechat startovat s Windows.

Core Temp
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ podpora více jader CPU
+ lze měnit barvy pro upozornění při dosažení určité hranice
+ ukládání informací o teplotách
- nelze nastavit meze hodnot teplot
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (161 KB).

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Smrt přišla rychleji než zvuk. První rakety V-2 udeřily 8. září 1944

raketa V-2

Nebylo proti nim obrany a podle planých nadějí návykovými látkami „udržovaného“ vůdce třetí říše měly srazit zarputilé...

Kdy ani ochranný oblek nepomůže. Co dokáže granát nebo zákeřná motýlí puma

Podívejte se s námi k pyrotechnikům PČR

„Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.“ Vtip, který laika pobaví, ale z pohledu pyrotechnika je otřepaný a...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Konec krádeží kol? Invoxia představila stopovací zařízení pod sedlo

Invoxia Bike Tracker

Vypadá jako obyčejná odrazka na kolo. Ukrývá však v sobě stopovací zařízení, které vás upozorní, pohne-li se vaše kolo...

Redaktor vibouch! Nevibouch! Jak to bylo v Černobylu podle Oprásků

Opráski z historje svjeta - Černobyl

Od jaderné katastrofy v Černobylu uplynulo letos třicet tři let. Kremelský režim výbuch nejprve tajil a posléze...

Další z rubriky

Software zdarma: Jak zjistit, proč se Windows chovají divně

Ilustrační foto - fonty

V tomto přehledu si představíme nástroj Runscanner, který může identifikovat malware či jiné příčiny problémů Windows....

Programy a aplikace pro editaci dokumentů ve formátu PDF

Ilustrační foto - PDF

Pro někoho jsou nedobytné, ale pouze do doby, než objeví užitečné pomocníky. I vy můžete částečně upravovat, kopírovat,...

Software zdarma: zvýraznění fotografií či šifrování dat

Ilustrační foto - barvy

Přidat černobílé efekty či promíchat barvy na fotkách umí Vampix. Najít stejné soubory, které na datovém úložišti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz