Šikovný programátor vylepšuje Windows. Zkuste si 10 nejlepších aplikací

aktualizováno 
Pomohou vám s odhalením uloženého a zapomenutého hesla i monitorovat síťové připojení. Za firmou Nirsoft se skrývá jediný programátor. Nabízí už 151 utilitek nejen pro OS Windows. Vybrali jsme deset nejzajímavějších.

Ilustrační foto | foto: shutterstock.com

Nestojí za nimi žádná velká softwarová společnost, dokonce ani skupina programátorů. Všechny je vytvořil jeden programátor, který ovládá takzvaný reverzní inženýring. Není to přitom jeho hlavní zaměstnání, spíš koníček.

Aplikace vytváří ve volném čase a nic za ně nechce, všechny jsou zdarma. V jeho portfoliu najdete programy pro zjišťování hesel, nástroje browseru, programové a síťové nástroje a jiné utilitky.

Pozor, některé antivirové programy mohou níže uvedené programy označit za nebezpečné, protože sledují dění v systému, což dělají právě škodlivé programy. Ty však tyto údaje odesílají z vašeho PC, což aplikace Nirsoft nedělají.

MessenPass 1.3 – freeware
Odhaluje uložená hesla v instant messengerech. Zobrazí hesla v klientech ICQ, Trillian, Google Talk, Windows Messenger (Live), Miranda, Program MessenPass pak vypíše všechny nalezené účty a k nim příslušející hesla.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (68 KB).

WirelessKeyView 1.3 – freeware
WirelessKeyView je produkt určený k získávání klíčů pro wi-fi sítě (chráněný přístup pomocí WPA či WEP klíče). V praxi to tedy znamená, že pokud se k síti připojujete pomocí wi-fi, už si nemůžete vzpomenout na klíč a nyní byste ho potřebovali pro jiné zařízení (např. nový notebook), nemusíte ho například v routeru měnit. WirelessKeyView ho totiž z Windows dokáže vytáhnout. Získané klíče se dají uložit do souborů či schránky Windows. Po spuštění se v hlavním okně objeví WEP a WPA klíče uložené v počítači.

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE (lze doinstalovat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (52 KB).

ProduKey 1.4 – freeware
Jestliže jste ztratili produktový klíč k Windows či MS Office, tato aplikace je zjistí. Tedy za předpokladu, že počítač, kde jsou produkty instalované, pracuje. V tomto případě z něho lze příslušné údaje lehce vytáhnout a poté použít ProduKey. Ta totiž u systému Windows (XP, Vista a 7), Office (2003, 2007 a 2010) a případně SQL serveru zobrazí nejen klíč (ProductKey), ale i identifikační číslo produktu (ProductID).

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (44 KB).

Mail PassView 1.5 – freeware
Mail PassView je odtajňovač hesel pro e-mailové klienty Outlook Express, Microsoft Outlook 2000 (pouze protokoly POP3 a SMTP), Microsoft Outlook 2002/2003/2007 (protokoly POP3, IMAP, HTTP a SMTP), Windows Mail, IncrediMail, Eudora, Netscape 6.x/7.x (pokud není heslo zabezpečeno správcem hesel), Mozilla Thunderbird (pokud není heslo zabezpečeno správcem hesel), Group Mail Free, Yahoo! Mail (pokud je heslo uloženo v Yahoo! Messenger klientovi), Hotmail/MSN mail (pokud je heslo uloženo v MSN/Windows/Live Messenger klientovi) a Gmail (pokud je heslo uloženo v aplikaci Gmail Notifier, Google Desktop anebo Google Talk).

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (55 KB).

MyUninstaller 1.6 – freeware
Nahrazuje klasické odinstalační rozhraní ve Windows. Jednoduchým způsobem zobrazí seznam všech programů nainstalovaných v operačním systému. Ty následně můžete jeden po druhém odebrat. Lze využít i export listu instalovaných programů do HTML či textu. V seznamu přítomného softwaru se zobrazí nejen jeho výrobce, ale i popis produktu či adresář, ve kterém se nachází záznamy v registru Windows.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (44 KB).

USBDeview 1.7 – freeware
USBDeview po spuštění vypíše všechna USB zařízení, která jsou momentálně připojena k vašemu PC nebo v minulosti byla připojena přes USB. Spolu se jménem zařízení a jeho popisem se ještě dozvíte, zda je nyní připojeno, jestli bylo bezpečně odebráno, případně jméno svazku (pokud šlo o disk), jeho sériové číslo, kdy bylo naposledy připojeno, VendorID a jiné informace.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (65 KB).

WirelessNetView 1.2 – freeware
Tento nástroj běží na pozadí systému a monitoruje ve vaší dostupnosti Wi-Fi sítě a jejich stav. Přitom pro každou z nich dokáže zobrazit nejen název, dostupnost v procentech a zabezpečení, ale také průměrnou úroveň kvality signálu, detekční počítadlo, connectable, cipher, autentifikační algoritmus, PHY types, datum první a poslední detekce, MAC adresu, RSSI, frekvenci a kanál, na kterém vysílá a maximální rychlost.

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (43 KB).

Asterisk Logger 1.0 – freeware
Asterisk Logger je nástroj určený k odhalení hesel skrytých za hvězdičkami v přihlašovacích oknech různých programů. Získává skrytá hesla automaticky a umí je ukládat do HTML souboru. Program zjistí také datum a čas, kdy bylo heslo vytvořeno. Lehce tak odhalíte například heslo k účtu FTP uložené v Total Commanderu apod. Aplikaci spusťte a pak otevřete program s uloženým heslem. Namísto hvězdiček se po chvilce objeví heslo a uloží do Asterisk Logger.

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE (lze přidat)
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (26 KB).

SniffPass 1.1 – freeware
SniffPass zjistí zapomenutá hesla, která procházejí přes síťový adaptér. Stačí zapnout sledování a postupně se zobrazí hesla z protokolů POP3, IMAP4, SMTP, FTP, HTTP a (základní ověřování hesla). Uplatní se tak tam, kde je nutné nalézt hesla pro webové stránky, FTP nebo e-mail.

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (43 KB).

Network Password Recovery 1.2 – freeware
Zobrazí hesla uložená v počítači pro aktuálně přihlášeného uživatele. Nečiní mu tedy problém zjistit hesla z IE, instant messnegerů, Outlooku, pro přístup ke vzdáleným PC apod.

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (48 KB).
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

Software na nevratnou likvidaci dat na discích

Ilustrační foto - disk

Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz