Elektronický slovník a překladač už i pro Firefox!

aktualizováno 
Máme pro vás tip na českou aplikaci pro automatický překlad dokumentů a internetových stránek, jak v IE, tak Firefoxu, jednoduchou utilitku pro synchronizaci e-mailového klienta Outlook. Zaujmout vás může i aplikace, která vypíše, jaké aplikace se natahují bez vašeho vědomí společně se systémem, a nebo matematika pro nejmenší.

PC Translator 2005 – demoverze
Anglicky nehovořící uživatelé mají jistě radost z počinů, které jim pro ně cizí slova přeloží do češtiny. V praxi tak jde o různé překladové slovníky, které již existují nejen v knižní podobě, ale několik let také v elektronické. S rozmachem internetu však uživatelé začali pátrat i po nástroji pro překlad celých stránek, nikoliv pouze slovíček či již uložených dokumentů. U nás se tvorbou aplikací pro překlad internetových stránek zabývá hned několik firem. Jedna taková celkem nedávno představila veřejnosti zásadní vylepšení. Snad všechny podobné produkty totiž byly určeny pouze browseru Internet Explorer. Na ty konkurenční se však trochu zapomínalo. Ledy prolomila až společnost LangSoft. Ta totiž uvedla vylepšenou verzi svého PC Translatoru.

Jenom připomeneme, že aplikace slouží pro podporu překladu textů do češtiny a z češtiny do cizího jazyka. Je dobrým pomocníkem při překladu www-stránek, e-mailů, faxů, dopisů, návodů, nápověd apod. Obsahuje: oboustranný překladač textů, překladač www-stránek,  překladač e-mailů a multioborový slovník s výslovností namluvenou rodilými mluvčími. Vývojový tým firmy LangSoft dokončil integraci překladače www-stránek do prohlížečů Firefox Mozilla a Mozilla Suite. Překladač tak lze nyní využívat nejen v Internet Exploreru, ale i v těchto prohlížečích.

Protože jde o plně komerční produkt, musíte za jeho používání zaplatit. Naštěstí si lze stáhnout demoverzi. Ta obsahuje jen velmi malou slovní zásobu* - asi 7000/3000 (anglických/německých) významových dvojic (ostrá verze programu disponuje slovní zásobou cca 750.000 významových dvojic). Proto je rozsah slovní zásoby dostatečný pouze pro překlad textu v souboru ANGLICKY.rtf (NEMECKY.rtf). Majitelé aktuální či starší verze však mohou navštívit sekci Aktualizace, kde naleznou ke stažení zdarma soubor s updatem, který zpřístupní překlad v již zmíněných browserech.

PCTranslator

 • Anglického překladatele stahujte na této adrese (3.6 MB).
 • Německého překladatele stahujte na této adrese (3.5 MB).
 • Pozor! Demonstrační verze neobsahuje tyto součásti ostré verze:
  1. Mluvenou výslovnost.
  2. Příklady použití.
  3. Manažer slovní zásoby.
  4. Překladač www-stránek. (Pro ukázku přeložené www-stránky klikněte zde)
  5. Korekční soubory gramatiky.
  6. Korektor pravopisu (spell-checker).

  Easy2Sync for Outlook 1.04 - freeware
  Není to tak dlouho, co jsme vám v tomto článku představili utilitku pro synchronizaci adresářů v počítači. Nyní vám doporučíme podobný prográmek, tentokrát však pro synchronizaci poštovního klienta Microsoft Outlook. To se může hodit v případech, že máte několik počítačů – např. doma a v práci, či stolní a notebook. Jistě nám totiž dáte sami za pravdu, že přesun e-mailů, kontaktů, poznámek a úkolů ve velkém Outlooku z jednoho PC na druhé nemusí být to, po čem byste toužili. Easy2Sync for Outlook  pracuje na jednoduchém principu. Stačí v něm pouze definovat zdrojový soubor s daty (*.PST) a vybrat cílový. Dokonce si lze definovat, jaká data se mají synchronizovat a zda mají být některá ze zdrojového PC ihned mazána. Díky integrovanému průvodci si nastavíte, co vše má aplikace při synchronizaci provádět. Tato volně dostupná verze je však bohužel omezena pouze na synchronizaci složek Doručená/Odeslaná pošta.

 • Program stahujte na této adrese (3 MB).
 • Easy2Sync for Outlook

  Autoruns 7.01 - freeware
  Různých utilitek pro zjištění běžících procesů a různých aplikací, které se startují společně s operačním systémem Windows, existuje velké množství. Některé z nich jsou propracovanější a některé již méně. Mezi ty lepší patří i Autoruns, určený pro Windows XP. Jde o pomůcku, jenž zobrazí snad všechna místa v PC odkud se aplikace automaticky spouštějí (z registru, Po spuštění, systémové soubory atd.) po zapnutí systému či zalogování uživatele k systému. To však není jediné, co aplikace svým uživatelům nabízí. Svým detailním výpisem, vám totiž ukáže, odkud se natahují, v jakém kroku k tomu dochází, či kdo je vydavatelem (programátorem). Na základě toho, je jejich odstranění či konfigurace pro zkušenější uživatele doslova hračkou. Do pokročilých funkcí navíc patří zobrazení automaticky startujících procesů pro každého uživatele zvlášť. To jistě přivítají zejména správci systémů. Vypsat si lze i registrované DLL knihovny, Explorer Addons, či Microsoftem povolené záznamy. Pokud se rozhodnete pro změnu, nemusíte záznam zcela smazat. Stačí u něho pouze zrušit zatržení boxíku, čímž start vyřadíte z provozu. Pokud poběží vše jak má, tak až poté lze záznam smazat. Autoruns je tedy jistě důstojným náhradníkem za nástroj MSConfig, který je standardně obsažen ve Windows XP.

 • Program stahujte na této adrese (160 kB).
 • Autoruns

  Matematika pro nejmenší 3.23 – freeware
  Poslední naší dnešní aplikací uděláme možná radost rodičům, kteří mají děti na prvním stupni základní školy. Matematika pro nejmenších plní svoji hlavní funkci ve výuce dětí základních matematických operací (sčítání, odčítání malých a velkých čísel, malá násobilka + dělení, základní zlomková verze čísel, rovnice o jedné neznámé, převod jednotek hmotnosti, míry a času...). Program disponuje databází, ze které dokážete pohodlně vyčíst všechny aktivity vašeho dítěte za různá časová období. V aplikaci si lze příklad dokonce i vytisknout, což se může hodit na cesty. Jazyk programu je dle verze Windows buď slovenský, český, maďarský, německý nebo anglický). Podpornou součástí programu je herní konzola (34 her) a sada animovaných pomocníků. Pokud tedy preferujete výuku „škola hrou“, pak je Matematika pro nejmenší tím pravým produktem.

 • Program stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • Matematika

   

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Další z rubriky

  Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

  Tablet jako malířské plátno

  Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Najdete na iDNES.cz