Tipy na weby: jak parkovat v Praze nebo převedení textu z obrázku

aktualizováno 
Parkování v Praze nemusí být peklem na zemi. Pomůže web ParkujVklidu.cz. Texty z obrázků již nemusíte přepisovat ručně. Služba Onlineocr.net, je převede během několika sekund. A na poptávkovém serveru Stovkomat.cz můžete najít služby, které získáte na míru a přitom levně.

Ilustrační foto - parkování | foto: Creative Commons

Snadnější pakování v Praze

ParkujVklidu.cz – www.parkujvklidu.cz

Stránky pomohou odpovědět na otázky, kde v Praze mohu parkovat, jak zaplatit za parkování, podává informace o výdeji parkovacích oprávnění, jak prodloužit parkovací oprávnění online, jak je to s parkováním pro elektromobily či hybridy atd. Základ webu tvoří informace o koncepci parkovacích zón. Zde se lze kompletně seznámit s tím, jaká je situace, co řeší a jak správně parkovat. Nechybí aktuální stav a také vysvětlení v Praze používaného dopravního parkovacího značení. Pro každou městskou část lze najít detailní informace včetně ceníku. K dispozici jsou i mapy, kde je toto ukázáno názorně. Nechybí ani sekce otázek a odpovědí či další články na různá témata. Funkce virtuální parkovací hodiny slouží k nalezení a zobrazení informací o konkrétním parkovacím místě, a dokonce umožňuje předem za místo zaplatit. A funkce vyhledání parkovacího úseku potom k detailnímu vyhledání vhodného místa. K dispozici je i aplikace pro smartphony, která pomůže rovnou v terénu a rovněž s ní lze parkování platit online.

ParkujVklidu.cz
Podobné weby
TSK-Praha.cz – P+R v Praze
Mrparkit.com – komerční parkování v Praze

Převod textu na obrázku do editovatelné podoby

Onlineocr.net - www.onlineocr.net

Dostanete-li se do situace, kdy potřebujete pracovat s textem z obrázku (například v souboru JPG, PNG, GIF, PDF apod.), tedy převést ho do upravitelné podoby, aby bylo možné s ním pracovat například v textovém editoru, ukážeme vám jak to vyřešit a to aniž byste museli cokoliv instalovat.

Onlineocr.net je OCR služba (opticky rozpoznává znaky), která online převádí PDF a obrazové dokumenty (JPG, BMP, PNG, TIFF, GIF) do textového formátu (TXT, DOCX, RTF, ale i tabulkového XLSX) používající Microsoft Word, a další programy. Nejde však pouze o převod do textové podoby. V dalším kroku je možné si ho nechat i přeložit. Takže pokud potřebujete „vytáhnout“ z obrázku text v němčině a nechat si ho rovnou převést do češtiny (podporováno je 46 jazyků), lze to udělat v jednom kroku. Převod probíhá tak, že na stránce služby kliknutím na tlačítko Select file najdete PDF dokument či obrázek uložený v PC. Po jeho nahrání je možné zvolit jazyk, do kterého má být v případě potřeby přeložen, a následně definujete výstupní formát. Tlačítkem Convert převod začne. Dokument musí mít maximální velikost 5 MB. Služba pracuje s vysokou přesností a nečiní jí problémy české znaky. Výsledkem je nejen možnost dokument prostřednictvím odkazu rovnou stáhnout, ale také možnost text rovnou zkopírovat (zobrazí se v boxu).

Onlineocr.net
Podobné weby
Free-ocr-com – konverze obrázku na text a překlad
Zamzar.com – on-line konvertor médií

Levná pracovní síla

Stovkomat.cz – www.stovkomat.cz

Potřebujete něco vyřešit a nechce se vám to dělat osobně? Právě proto existují servery, na kterých jedinci nabízejí své služby a druhá strana je u nich objednává. A pokud i vy jste v něčem dobří a chcete si přivydělat, zkuste svoji dovednost zadat a čekat na zákazníky.

Za drobné částky od 150 do několika stovek korun můžete vykonávat jakoukoliv práci. Stačí zadat inzerát, jaké služby nabízíte a čekat, kdo bude mít zájem. Nabídky jsou rozděleny do sedmi kategorií a ty obsahují podkategorie. Za vykonání práce se nic neplatí, ale ten, kdo inzeruje, musí z částky, kterou hodlá za službu zaplatit, dát provozovateli serveru jednu třetinu. Provozovatel sice neovlivní, jak kvalitní budou odvedené služby, ale nabízí možnost získat certifikaci či napsat hodnocení, což by mohla být taková záruka kvality.

Stovkomat.cz
Podobné weby
Epoptávka.cz – dodavatel na cokoliv
Aaapoptávka.cz –ušetřete čas a peníze

Uwwwízlo v síti

Server Forvo.com může pomoci naučit správnou výslovnost cizích slov. Slovíčko stačí zadat do vyhledávacího pole, u výsledků najít konkrétní jazyk a kliknout na tlačítko pro přehrání (dojde k jeho vyslovení).

Zatímco Google se zkracovačem URL skoncoval, konkurence jede dále. Takže složité a těžko zapamatovatelné internetové odkazy v jednoduché převede například Bitly.com. Tento zkracovač adres po vložení URL odkazu vygeneruje takový, který je snadné si zapamatovat (např. http://bit.ly/2FOwuKj). Odkaz lze editovat a především u něj sledovat, kolik lidí na něj kliklo.

Facebook neslouží pouze k zábavě, ale díky této síti lze vysledovat i zajímavá fakta. Věděli jste například, že v české verzi mezi třemi top značkami má nejvíce fanoušků brankář Petr Čech, mezi značkami Lidl a ve sportu Český olympijský tým? Jestliže vás zajímají i další statistiky, najdete je na Socialbakers.com, což je služba umožňující nahlížet do trendů na Facebooku.

Socialbakers.com
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Další z rubriky

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Rusko se chce opřít do Facebooku a Twitteru. Nedodržují tamní podmínky

Ilustrační snímek

Roskomnadzor oznámil, že tento týden zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené...

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz