Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Vyzývací pohár: brněnští volejbalisté první boj s Bulhary nezvládli

• 0
Lepší koncovky bulharského týmu rozhodly o tom, že brněnští volejbalisté za týden nastoupí k odvetě 2. kola Vyzývacího poháru na palubovce týmu CVC Gabrovo po domácí prohře 1:3 (-23, -23, 26, -25). K postupu do hlavní fáze soutěže tak potřebují soupeři oplatit porážku a ještě vyhrát zlatý set.

Všechny čtyři sety dnes v brněnské hale Vodova skončily nejmenším možným rozdílem dvou bodů. Brňané ve všech případech lépe začali, koncovky jim ale s výjimkou třetího setu nevyšly. Paradoxně v něm odvrátili mečbol. Když pak ve čtvrtém dějství zahodili setbol, po dvou hodinách prohráli.

Brno, které se do Challenge Cupu vrátilo po pěti letech, by v případě postupu narazilo na vítěze dvojutkání mezi Luganem a Groningenem. Na rozdíl od Brna má nakročeno k postupu druhý český účastník v soutěži Liberec, který ve středu vyhrál v nizozemském Tilburgu 3:0.