Olomoucké libero Hana Maléřová vybírá míč.

Olomoucké libero Hana Maléřová vybírá míč. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Volejbalistky Olomouce prohrály v Baku 0:3. Nezvládly koncovky

• 0
Volejbalistky Olomouce nezískaly v úvodním utkání druhého kola Poháru CEV ani set. Na hřišti ázerbajdžánského Azerrail Baku prohrály 21:25, 19:25 a 20:25. Odveta se hraje příští čtvrtek od 17 hodin.

Olomouc držela se soupeřkami v úvodech jednotlivých setů krok a hrála vyrovnanou partii. Svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého ale proti zkušenějším soupeřkám nezvládly koncovky. V prvním setu ještě prohrávaly 16:17, soupeřky jim ale čtyřmi body odskočily a snadno získaly první sadu.

Ve druhém dějství hráčky Olomouce získaly i dvoubodový náskok 8:6, v dalších průběhu ale nedokázaly čelit útočnému tlaku soupeřek, které měly jistější obranu na síti. Hanačky se po nevydařeném startu do třetího setu, kdy už prohrávaly 1:7, vzchopily. Postupně srovnaly výsledek až na 16:16, koncovka jim ale opět utekla.