Brno - Příbram

Brno - Příbram | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Volejbalisté Kladna vyhráli základní část extraligy

• 1
Volejbalisté Brna postoupili jako poslední do čtvrtfinále extraligy. V utkání 22. kola přitom doma podlehli Příbrami 1:3, přesto udrželi osmé místo. Jejich konkurenti v boji o play off z Ústí nad Labem totiž prohráli stejným výsledkem s obhájci titulu z Českých Budějovic. Základní část soutěže vyhrálo Kladno.

V závěrečném utkání 22. kola  porazili juniorskou reprezentaci 3:0 a díky lepšímu poměru setů předstihli v čele tabulky Ostravu.

Kladno se tak ve čtvrtfinále utká s osmým Brnem, Ostravu čeká duel se Zlínem. O dalších dvojicích České Budějovice - Příbram a Opava - Liberec rozhodly už sobotní výsledky. Série na tři vítězné zápasy začnou v pátek 6. března.

Juniorský výběr trenéra Jiřího Zacha nevyhrál z 22 zápasů ani jednou. Podle rozhodnutí správní rady svazu budou junioři v příštím ročníku zařazeni o soutěž níž, tedy do první ligy.

Volejbalisté Českých Budějovic splnili na ústecké palubovce roli favoritů. Domácí se srdnatě rvali o šanci proniknout do play off, jenže od poloviny třetího setu ovládl zápas jejich protivník. V úvodním dějství přitom byli bojovně naladění Severočeši lepší, koncovku druhé sady ale získal úřadující mistr.

V třetím setu od stavu 11:11 zvyšovaly České Budějovice svůj náskok, když se jim dařily bloky i servis. V závěrečné sadě Ústí vedlo ještě 13:12, ale Jihočeši vývoj otočili a po chybě domácích volejbalistů proměnili třetí mečbol.

"Kdybychom podali takto kvalitní a bojovný výkon i proti celkům ze spodní části tabulky, nemohlo nám play off uniknout," poznamenal trenér ústeckého celku Michal Nekola. Českobudějovický kouč Petr Brom vyzdvihl odhodlání domácích hráčů. "Soupeř nám dlouho kladl velký odpor, ale nakonec jsme zápas otočili v náš prospěch a zajistili si výhodnou pozici pro play off," uvedl Brom.

Tři neúspěšné týmy, tedy Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou a ČZU Praha, se střetnou čtyřkolově ve skupině o udržení, junioři budou podle rozhodnutí správní rady svazu v příštím ročníku hrát první ligu.