Ilustrační momentka z duelu KP Brno

Ilustrační momentka z duelu KP Brno | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Prostějov vyhrál, ale ne 3:0. Jeden set mu vzaly volejbalistky KP Brno

• 1
Volejbalistky KP Brno dokázaly ve 12. kole extraligy sebrat vedoucímu Prostějovu set. Třetí sadu v hale obhájkyň titulu vyhrály po velkém boji 33:31 a staly se prvním týmem v ročníku, nad kterým suverénky posledních let doma nezvítězily hladce 3:0. Vendula Měrková uhrála v brněnském týmu 21 bodů.

Prostějovský asistent Lubomír Petráš uznal, že si favoritky zápas zbytečně zkomplikovaly. „Potíže nastaly už v koncovce druhého setu vinou našeho polevení, kterým se soupeř chytil. My jsme odešli na přihrávce, což společně s problémy v obraně pokračovalo většinu třetí sady. Navíc její závěr mi z naší strany připadal ustrašený. Do sestavy tak musely hráčky, jež dneska měly odpočívat,“ řekl na klubovém webu.

Prostějov dál vede tabulku o šest bodů před Ostravou, která vyhrála 3:0 ve Šternberku. Hostující hráčky měly potíže pouze v úvodním setu, v němž prohrávaly 13:19 a pak ještě 20:22. Koncovku však zvládly a pak už utkání kontrolovaly. V závěrečné sadě dokonce Šternberk deklasovaly 25:8.