Prostějov: Valerie Pušněnkovová

Prostějov: Valerie Pušněnkovová | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Prostějovské volejbalistky čeká vrchol podzimu

  • 0
Vyhrát alespoň jeden set. To je cíl prostějovských volejbalistek před dnešním zápasem Ligy mistryň proti Dynamu Moskva. Evropský velkoklub se nováčkovi prestižní soutěže postaví do cesty dnes od 19 hodin.

Jaké jsou cíle domácího celku před soubojem neporažených? "Náš soupeř zatím všechny zápasy hladce vyhrál. Také proto by získaný set mohl hrát roli v konečné tabulce základní skupiny," uvědomuje si trenér Miroslav Čada před třetím zápasem Prostějova v evropském poháru. "Důležité je sehrát divácky zajímavý duel a třeba urvat aspoň jeden set," doplnil.

Proti těžkému soupeři nastoupí Prostějov v sestavě Jelínková, Pušněnkovová, Thomasová, Wittocková, Bramborová, Spalová, na liberu bude Tomanová. Stejná sedmička volejbalistek odehrála také poslední extraligové utkání v Přerově.

"Trošku mi chybělo více kombinací na zadní hráčky, které se příliš nezapojily do útoku," poznamenal Čada, který hru soupeře studoval přímo při zápase Dynama v Moskvě.

"Je to opravdu špičkový tým. Ale hrát se dá s každým. Zvlášť když očekávám, že v naší hale bude plno a diváci udělají skvělou atmosféru. I prostředí bude hrát svoji roli. Může nám pomoci k dobrému výsledku."

Právě zápas v Přerově byl generálkou Čadova týmu před vystoupením proti Moskvě. A hlavně obrana uspěla. Ani v jednom případě se soupeř nedostal přes dvacet bodů. "Naše obrana byla opravdu slušná. Ale udělali jsme také několik nevynucených chyb. To se nám proti Moskvě nemůže stát," poznamenal kouč.

Hosté se netají plánem získat v Prostějově třetí vítězství v soutěži. A díky předcházejícím výsledkům svého protivníka nepodcení. "Viděl jsem obě střetnutí Prostějova v Lize mistryň. Není to vůbec špatný tým. A na to jsem své hráčky připravil," řekl moskevský kouč Valerij Losev, který by přesto rád vyhrál bez ztráty setu.

Proti síle protivníka ale hráčky Prostějova postaví své nadšení, které přineslo v soutěži dva cenné úspěchy. "Pokud podáme špičkový výkon na všech postech, můžeme soupeře minimálně potrápit," věří blokařka Milada Spalová.

Dynamo nemá slabiny, říká Ruska Pušněnkovová

Ještě před rokem nastupovala Valerie Pušněnkovová proti moskevskému Dynamu v ruské elitní soutěži v dresu Odincova.

Věhlasnému soupeři se nevyhne ani v novém dresu, protože Prostějov na špičkový tým narazí dnes v Lize mistryň. "Je to těžký soupeř. Ale my chceme ukázat, že se můžeme měřit i s tak silným týmem," říká před očekávaným šlágrem sedmadvacetiletá prostějovská smečařka.

V čem jsou největší přednosti Dynama?
Hlavně v tom, že opravdu nemá slabiny. Před sezonou se klub posílil, je zkušený a chce v Lize mistryň bojovat o celkové vítězství. Hraje klasický silový volejbal. Pokud chceme mít šanci na úspěch, musí se nám dařit na příjmu. Tak se dá otupit síla moskevského útoku.

Z Ruska pocházíte. To asi budete mít o motivaci postaráno.
Každý se chce v elitní evropské soutěži ukázat. To platí pro každou hráčku. Chceme se předvést v co nejlepším světle. A dát najevo, že špičkový volejbal se nehraje jenom v Rusku nebo Itálii. Také v Čechách je jeden špičkový tým. Věřím, že to potvrdíme.

Před pár dny jste byla v Rusku na krátké návštěvě. Přivezla jste si již zpět do Prostějova celou rodinu?
Bohužel, víza pro mé dvě děti stále nejsou vyřešená. Ale během dvou týdnů to snad bude všechno v pořádku. Už se těší, až budou se mnou v Prostějově.

Kvůli cestování jste vynechala pár tréninků. Nemáte obavy, že se to projeví na vašem výkonu?
Po návratu jsem odehrála dva zápasy v Českém poháru a extralize a cítila jsem se výborně. Dařilo se mi. Tak nevím, jestli by nebylo lepší, kdybych netrénovala vůbec. (rozesměje se)