ilustrační foto

ilustrační foto | foto: ČTK

Prostějov na závěr nadstavby deklasoval volejbalistky Ostravy

• 0
Volejbalistky Prostějova zdolaly v posledním kole nadstavby Ostravu 3:0 a po nezvyklé herní krizi vyhrály i třetí zápas bez ztráty setu. Stejně jako v předchozích osmi letech, kdy získaly titul, vstoupí do play-off z první příčky a jejich soupeřem bude Přerov. Druhá Olomouc se naladila na čtvrtfinálovou sérii vítězstvím 3:0 v Praze nad Olympem.

Prostějovský tým se vrátil na vítěznou vlnu po návratu Miroslava Čady na lavičku místo kouče Petera Gogy. Na začátku března v Ostravě přitom Hanačky prohrály 2:3, ale dnes získaly první set 25:9, druhý po vyrovnaném průběhu 25:23 a třetí opět suverénně 25:13.

Play-off extraligy žen

Čtvrtfinálové dvojice (od 1. dubna):

Prostějov - Přerov
Olomouc - Šternberk
Ostrava - Frýdek-Místek
Olymp Praha - KP Brno

„Jsem rád, že věci, o které se snažíme a trénujeme, nám vycházejí v zápase. Druhý set byl vyrovnaný kvůli několika našim chybám v obraně v poli i díky výbornému servisu Ostravy. Pak jsme to zlomily a prakticky hrály na jednu branku,“ řekl trenér Čada serveru tvcom.cz.

Ostravský kouč Zdeněk Pommer považoval pouhých 13 uhraných bodů v setu za zvednutý varovný prst. „Blíží se play off a všichni si musíme hrábnout až na dno,“ řekl trenér, jenž v tomto týdnu přivítal posilu: bývalou kapitánku reprezentace a zkušenou blokařku Ivanu Plchotovou. Na domácí palubovce nastoupila po 14 letech v zahraničí.

Obhájce stříbra Olomouc ve čtvrtfinále narazí na Šternberk, třetí Ostrava na Frýdek-Místek a Olymp čeká brněnský tým Královo Pole.