Příbramští volejbalisté se mohli radovat z výhry nad Ostravou a z posunu v tabulce | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Příbramští volejbalisté porazili Ostravu a vystřídali ji na druhém místě

• 0
Ostravští volejbalisté prohráli v extralize další zápas. V pětisetovém dramatu v Příbrami nestačili na svěřence domácího trenéra Jana Svobody, kteří je po 13. kole vystřídali na druhém místě tabulky. S dvoubodovým náskokem dál vede liberecká Dukla, která hladce vyhrála v Benátkách nad Jizerou.

Ostravané sice v Příbrami vedli 2:1, přesto zápas k vítězství nedotáhli.

Koncovku čtvrté sady zvládli Středočeši, kteří pak vyhráli tie-break jednoznačným poměrem 15:9.

Na Ostravu se bodově dotáhlo čtvrté Kladno, které se v domácím duelu se Zlínem po nepovedené první sadě rozjelo k mnohem lepšímu výkonu a donutilo protivníka chybovat. Hosté se sice snažili zápas ještě zdramatizovat, ale další set už nezískali.

"Do utkání jsme vstoupili bez agresivity a koncentrace, což se projevilo neuvěřitelným množstvím chyb," posteskl si kladenský kouč Jindřich Licek.

"Po velmi špatném začátku jsme se rozehráli a začali hrát bojovně. Soupeř nám v koncovce čtvrtého setu pomohl vlastními chybami," dodal kapitán Borek Fokt.

K druhému vítězství v sezoně mělo blízko poslední Brno, nakonec ale v domácím prostředí prohrálo s Ústím nad Labem 2:3. Dramatický tie-break rozhodl ve prospěch Severočechů až 36. míč.

V pondělní dohrávce podlehl Havířov na domácí palubovce ČZU Praha 1:3.