Odolena Voda vyhrála počtrnácté za sebou

• 1
Praha - Volejbalisté Odoleny Vody překonali v sobotním utkání s posledním celkem tabulky MFF Praha dosavadní extraligový rekord třinácti vítězných zápasů v úvodu sezony, o který se dělili s Českými Budějovicemi. Středočeši vyhráli hladce 3:0 a po neúplném 13. kole vedou tabulku nejvyšší soutěže s náskokem dvanácti bodů před Libercem. Zbývající utkání kola České Budějovice - Liberec se hraje ve středu 18. prosince od 16:30.

Odolena Voda - MFF Praha 3:0 (10, 21, 17)
V první sadě domácí předčili soupeře především podáním, ale pak se dopustili řady nevynucených chyb a v závěru druhého dějství prohrávali s Pražany ještě 20:21. V závěrečném setu nastal obrat od stavu 9:8, kdy domácí znovu přitvrdili na servisu a dovedli utkání ke kýženému čtrnáctému vítězství v řadě. Trenér Jindřich Licek prohlásil, že byl přesvědčen, že jeho svěřenci tuto rekordní sérii překonají. "Bylo by ostudou, kdybychom takového utkání prohráli," řekl, ale postěžoval si, že mu u hráčů chyběla jiskra a chuť zahrát si volejbal.
Rozhodčí: Halík, Fink. Čas: 56 min. Diváci: 285.

Ostrava - Zlín 3:0 (25, 18, 14)
Utkání skončilo hladkým vítězstvím domácích volejbalistů, kteří přehráli svého soupeře ve všech směrech. Zlín dokázal v Ostravě zdramatizovat pouze koncovku první sady.
Rozhodčí: Blažek, Dočkal. Čas: 75 min. Diváci: 500.

Perštejn - Příbram 3:2 (23, -20, -20, 24, 8)
Lepší vstup do utkání měli domácí volejbalisté: vypracovali si pětibodový náskok 21:16, a i když hosté snížili až na rozdíl bodu, set už nezachránili. Obrat nastal v druhé sadě za stavu 7:2 pro Perštejn; hosté byli od té chvíle lepším mužstvem, avšak nepochopitelně ztratili zápas na konci čtvrtého setu, když vedli 24:21, ale nevyužili tři mečboly. Domácí tuto sadu po pětibodové sérii vyhráli 26:24 a v závěrečném setu už od stavu 6:6 nedali soupeři šanci.
Rozhodčí: Švejda, Krsek. Čas: 117 min. Diváci: 400.