Volejbaloví Lvi Praha se radují z povedené akce.

Volejbaloví Lvi Praha se radují z povedené akce. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Liberečtí volejbalisté v Praze dobře začali, ale Lvi se ulovit nenechali

Pražští Lvi otočili dohrávku 5. kola volejbalové extraligy s Libercem a zvítězili v domácí hale 3:1. Po třetí výhře v sezoně se posunuli na páté místo v tabulce o skóre za Brno, které má ale dva zápasy k dobru. Liberečtí obhájci bronzu jsou s jednou výhrou ze čtyř utkání v dvanáctičlenné soutěži desátí.

První odvetu za dubnovou sérii o třetí místo začali lépe Severočeši, ale po zisku úvodní sady v poměru 25:19 převzali otěže domácí. Další sety vyhráli 25:21, 25:19 a 25:22.

Čtvrtou sadu rozhodli Lvi šestibodovou šňůrou od stavu 17:18. Třemi esy ji završil Matej Mihajlovič, s 20 body nejlepší hráč zápasu. Na ukončení duelu Pražané spotřebovali tři mečboly a dočkali se nad Libercem výhry po pěti porážkách ve vzájemných zápasech.

„Za výhru za tři body jsem hrozně rád, protože jsme ji potřebovali jako sůl. Makáme na tréninku a neměli jsme výsledky.... V prvním setu nám tam napadala nějaká esa a jsem rád, že jsme byli trpěliví, koncentrovaní, ustáli jsme to, zlepšili obranu a servis a zaslouženě vyhráli,“ konstatoval v televizním rozhovoru kouč Pražanů Tomáš Pomr.

„Domácí byli lepší. My jsme v prvním setu tlačili servisem, ale potom jsme polevili, servis se nám nedařil nebo nebyl dostatečně důrazný,“ řekl trenér Dukly Michal Nekola.