Marc Wilson z Karlovarska nastupuje k zápasu s Benfikou.

Marc Wilson z Karlovarska nastupuje k zápasu s Benfikou. | foto: CEV.eu

Chybělo tak málo! Volejbalisté Karlovarska si Ligu mistrů nezahrají

• 2
Volejbalisté Karlovarska si skupinovou fázi Ligy mistrů nezahrají. Po výhře 3:2 v Lisabonu na domácí palubovce podlehli v odvetě třetího předkola Benfice 1:3 po setech 25:20, 23:25, 21:25, 23:25. Představí se „pouze“ v osmifinále Poháru CEV.

„Jsme smutný, to je jasný. Nebyl to úplně špatný zápas, ale přišlo mi, že venku jsme měli víc odvahy. Asi jsme byli doma svázaní,“ řekl kapitán Daniel Pfeffer v České televizi.

V prvním setu se český mistr díky pětibodové šňůře dostal do vedení 12:8 a náskok udržel až do koncovky. Ve druhém setu Západočeši prohrávali 12:14, ale srovnali díky spolupráci Keeminka s Vašinou. V závěru sice po bloku zajíčka vedli 21:20, ale o sadu přišli v poměru 23:25.

Po zklamání z nevydařené koncovky ve třetím setu za portugalským mistrem s brazilskými oporami zaostávali a ztráceli až o osm bodů (13:21). Nakonec sadu prohráli o čtyři body.

Od začátku čtvrté sady hráli smečař Wiese a blokař Wilson a zdálo se, že by Karlovarsko mohlo uspět, ale tříbodový náskok neudrželo a v koncovce se třikrát v útoku neprosadil Vašina.

Karlovarsko v tříkolové kvalifikaci, z které postoupily jen dva celky, vyřadilo v prvním kole rumunské Galati po zlatém setu a ve druhém přešlo přes Záhřeb.

Soupeř v Poháru CEV vzejde Karlovarsku z utkání srbského celku Ribnica Kraljevo a německého mužstva SVG Lüneburg.

Volejbalová Liga mistrů

Odvetný zápas 3. předkola

Karlovarsko - Benfica Lisabon 1:3 (20, -23, -21, -23)
Rozhodčí: Jankovič (Srb.), Maroszek (Pol..). Čas: 113 min. Diváci: 950. První zápas 3:2, postoupila Benfica.

Sestava a body Karlovarska: Indra 26, Ihnát 5, Zajíček 8, Keemink 1, Vašina 9, Patočka 3, libero Pfeffer - Římal, Wiese 9, Wilson 2, Kočka. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Benficy: Gaspar 19, Ryuma 16, Soares 9.

VK ČEZ Karlovarsko - Benfica Lisabon 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 23:25)

VK ČEZ Karlovarsko Fišer, Pfeffer, Zajíček, Keemink, Římal, Vašina, Wilson, Wiese, Patočka, Ihnát, Kočka, Indra

Benfica Lisabon Reis Lopes, Soares, Lucas Gaspar, Ryuma, Wohlfahrtstatter, Da Silva Violas, libero Casas – Oliveira, Westermann, Ventura Machado, Nikula, Santos, Brito, libero Bernardo.