Klapalová s Petrovou postoupily ze skupiny

Stavanger - Plážové volejbalistky Hana Klapalová a Tereza Petrová postoupily ze základní skupiny grandslamového turnaje Světového okruhu v norském Stavangeru. V klíčovém utkání porazily Urjadovovou a Širjajevovou z Ruska 2:0 (18, 19). V prvním kole play-off se utkají s desátými nasazenými Norkami.

České beachové jedničky postoupily do hlavního turnaje ve Stavangeru z kvalifikace, kde potvrdily pozici prvního nasazeného páru.

V základní skupině ve středu dvakrát prohrály. Proti favorizovaný Brazilkám Adrianě a Sheldě neuhrály ani set, ale s Američankami Branaghovou a Youngsovou už odehrály vyrovnanější utkání. Vyhrály druhý set, ale v tie-breaku podlehly poměrně jasně 8:15.

O třetí postupové místo se dnes utkaly s ruskými soupeřkami, které měly z předchozích dne rovněž bilanci dvou porážek. Klíčové utkání Klapalová s Petrovou vyhrály 2:0 po setech 21:18 a 21:19.

Pro páteční první kolo play-off los přisoudil českým hráčkám domácí soupeřky Maaseideovou s Glesnesovou, které jsou nasazeny jako číslo deset.

I kdyby reprezentantky prohrály, navýší svoji bodovou bilanci za dosavadní úspěchy o 160 bodů a s velkou pravděpodobností ze z nynějšího 26. místa na světovém žebříčku posunou výše. Za konečné 17. místo by si připsaly finanční prémii 5100 dolarů.

Grandslam se hraje celkem o 300 000 dolarů, to je o polovinu vyšší částka než na klasických turnajích Open, a nabízí volejbalistkám vyšší bodové zisky do olympijské kvalifikace. Finále je ve Stavangeru na programu v sobotu.

Výsledky - skupina F: Adriana, Shelda (6-Braz.) - Klapalová, Petrová (27-ČR) 2:0 (8, 15), Branaghová, Youngsová (11-USA) - Klapalová, Petrová 2:1 (8, -18, 8), Klapalová, Petrová - Urjadovová, Širjajevová (22-Rus.) 2:0 (18, 19).

Konečné pořadí ve skupině: 1. Branaghová, Youngsová 6, 2. Adriana, Shelda 5, 3. Klapalová, Petrová 4, 4. Urjadovová, Širjajevová 3.