České juniorské volejbalistky na mistrovství světa v Mexiku. | foto: fivb.org

Juniorské volejbalistky na MS vzdorovaly Číně, ale těsně prohrály

• 0
České juniorské volejbalistky ve svém úvodním utkání na MS v Mexiku nečekaně potrápily favorizovanou Čínu a prohrály s ní až v tie-breaku 2:3. Tým Stanislava Mitáče po vyhraném prvním setu ztratil následující dva, přesto ještě vyrovnal, ale rozhodující zkrácenou sadu prohrál 12:15.

Prvním soupeřem českého celku měl být původně Tchaj-wan, ale direktoriát turnaje skupinu B těsně před startem šampionátu přelosoval.

V noci na sobotu se mladé Češky utkají s Německem a o den později proti Tchaj-wanu základní část zakončí.

Trenér Mitáč po zahajovacím a nečekaně vyrovnaném utkání konstatoval, že mezi oběma soupeři byl jen velmi malý rozdíl a klíčový byl druhý set.

"Nehráli jsme v něm moc dobře. Výsledek by byl asi jiný, kdybychom vedli 2:0 na sety. V tie-breaku jsme udělali řadu chyb, hned jsme prohrávali 1:4 a už jsme to nedokázali zvrátit," citoval trenéra web volejbalového svazu.