Olomoucká volejbalistka Monika Dedíková (v oranžovém) smečuje v duelu proti...

Olomoucká volejbalistka Monika Dedíková (v oranžovém) smečuje v duelu proti Prostějovu. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Olomouc trápila Prostějov, ale lídr odolal a znovu vyhrál

• 0
I po 25. kole extraligy zůstaly volejbalistky Prostějova bez prohry. Ovšem tentokrát se na vítězství nadřely: na palubovce druhé Olomouce první set ztratily, pak skóre otočily, ale nakonec rozhodoval až tie-break. Ten ovládly 15:8. V dalším zápase nadstavbové části Liberec zdolal soupeřky z Frýdku-Místku

„Bod jsme ztratili ve čtvrtém setu, to byla škoda. Vedli jsme o sedm bodů a nedotáhli to. Zkazili jsme podání po sobě a neprosadili se v útoku,“ řekl kouč obhájkyň titulu Miroslav Čada serveru tvcom.cz. „Cením si ale vítězství, dnes zejména zásluhou bloků,“ dodal.

Prostějov bodoval obranou na síti šestnáctkrát, Olomouc měla bloků devět. Hvězdou šlágru 25. kola nadstavby byla hostující univerzálka a nejvíce bodující hráčka soutěže Helena Horká s 27 body.

Na třetí místo se posunul Liberec po výhře 3:1 nad Frýdkem-Místkem, tři kola před koncem nadstavby má nováček nejvyšší soutěže dva body navrch před Ostravou a Brnem. Ostravský tým však má zápas k dobru.