Michal Finger útočí přes blok Slováka Milana Bencze.

Michal Finger útočí přes blok Slováka Milana Bencze. | foto: CEV

Volejbalisté začali Evropskou ligu nadějně, přesto v Bělorusku neuspěli

• 1
Čeští volejbalisté vstoupili do Evropské ligy porážkou 1:3 na sety s Běloruskem. V Minsku sice svěřenci trenéra Michala Nekoly získali první set, ale domácí vývoj zápasu otočili.

Dalšími soupeři českého týmu, který obhajuje stříbro, budou v základní části soutěže Ukrajina a Finsko.

K vítězství Běloruska přispěli Razvan Miskevič 21 a Pavel Kuklinskij 20 body, Čechům nepomohlo ani 22 bodů univerzála Michala Fingera.

Ve čtvrtém setu sice hosté odvrátili několik mečbolů, ale domácí nakonec poslední sadu získali poměrem 27:25.