Derby vyhrál Olymp, Brno padlo v Ostravě

Praha - Nečekanou porážku utrpěly brněnské volejbalistky ve druhém kole extraligy. Obhájkyně titulu prohrály v Ostravě v pěti setech. První body v novém ročníku ztratila i Slavia, v derby podlehla Olympu. V dalších zápasech uspěl Frýdek - Místek v Přerově a Olomouc zvítězila v Liberci.

Olymp - Slavia 3:0 (17, 18, 25)
První dva sety byly jednoznačnou záležitostí Olympu. Slavia dělala spoustu chyb, které domácí hráčky snadno trestaly. Dramatická bitva se zato rozhořela v třetí sadě. Slávistky promarnily vedení 23:21 a nevyužily setbol, kdežto Olymp proměnil hned první mečbol a zvítězil 3:0.

Rozhodčí: Večeřa, Bydžovský. Čas: 69 min. Diváci: 200.
Olymp: Pastulová, Mühlsteinová, Šenková, Sládková, Havlíčková, P. Novotná, libero Felbánová - M. Novotná, Nováková.
Slavia: Havelková, Podová, M. Doležalová, Jonášová, Frýdlová, Kallistová, libero Jášová - Chroustovská, Janoušková, Kuběnková.

Liberec - Olomouc 1:3 (17, -14, -17, -18)
První set vyzněl jednoznačně pro domácí družstvo, Liberečanky dobře bránily v poli a byly důraznější na síti.

V dalších dvou setech ale Severočešky udržely vyrovnaný průběh jen zpočátku, pak Olomouc přitvrdila servis a pokaždé se dostala do rozhodujícího vedení. Čtvrtá sada už byla jasnou záležitostí hostujících hráček, protože domácí tým spoustu míčů pokazil.

Rozhodčí: Krtička, Němeček. Čas: 86 min. Diváci: 150.
Liberec: Bízová, Tomášková, Langová, Endlerová, Jakubíčková, Bednářová, libero - Václavíková, Lokšová, Šimonová.
Olomouc: Biksadská, Maslaňáková, Michnová, Kučerová, Trunbová, Gregorová, libero Horní - Šimšíková, Oborná, Mrázková.

Ostrava - KP Brno 3:2 (-18, 22, 21, -17, 12)
Po prvním prohraném setu se Ostravanky zlepšily a přesnější přihrávkou a větší razancí v útoku získaly další dvě sady pro sebe. Ve čtvrtém dějství se sice karta znovu otočila, ale pak se ukázala psychická odolnost domácího týmu, který dramatický tie-break zvládl lépe než favorizované Brňanky.

Domácí trenér David Zahradník pochválil své svěřenkyně za větší hlad po vítězství. "I přes špatné úseky dokázalo družstvo dotáhnout tie-break do vítězného konce," řekl po utkání. Jeho brněnský protějšek Miroslav Čada soudil, že více než dvouhodinové utkání rozhodla přihrávka a vyšší nasazení. "Útočnice domácích vždy odtáhly část utkání, nejprve Útlá, pak Máleková a v závěru Divoká. Domácí vyhrály zaslouženě," dodal.

Rozhodčí: Dočkal, Blažek. Čas: 130 min. Diváci: 250.
Ostrava: Divoká, Furmanová, Máleková, Mazurová, Útlá, Holingrová, libero Petrová - Josefovská, Synková, Orlovská.
Brno: Krejčířová, Franková, Tobiášová, Těknědžjanová, Goliášová, Hasalíková, libero Fraňková - Melichárková, Hanusová, Fiedlerová, Vlásková.

Přerov - Frýdek-Místek 1:3 (-16, -19, 22, -16)
Domácí hráčky zahájily utkání nervózně, chybovaly na přihrávce i na servisu. Do utkání se Přerovanky dostaly až v třetím setu, poté už ale opět úřadovala zkušenost družstva z Frýdku-Místku.
Rozhodčí: Vojtíšek, Pecháček. Čas: 84 min. Diváci: 150.
Přerov: Baštanová, Pavlicová, Šamořilová, Nakládalová, Derychová, Parmová, libero Kundratová - Masná, Hrabalová, Nucová, Haragová.
Frýdek: Neníčková, Kadlecová, Krupníková, Šímová, Dedková, Elblová, libero Pecháčková - Danková, Viestová, Homolová.