Porada českých volejbalistů

Porada českých volejbalistů | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Volejbalisté v Evropské lize podruhé padli, vyzráli na ně Černohorci

• 0
Druhou porážku utrpěli čeští volejbalisté v Evropské lize. V Podgorici podlehli domácímu výběru Černé Hory po velké bitvě 2:3, o vedení ve skupině B však nepřišli.

V utkání s Černou Horou začal na nahrávce Boula, ale ještě v prvním setu šel na hřiště místo něj Ticháček. Volejbalisté přesto úvodní set ztratili, ale ve druhém a třetím setu soupeře bezpečně přehráli.

Čtvrtý set jim ovšem nevyšel a rozhodl tak tie-break. V tom už vedli 5:2 a ještě 12:10, ale v koncovce prohráli 16:18.

Skupinu B vedou čeští svěřenci kouče Stewarta Bernarda s 21 body a mají před Černou Horou a Španělskem náskok pěti bodů. Stále tak jsou na dobré cestě vybojovat si účast ve Final Four v Turecku (13. a 14. července).

Definitivní potvrdit výhru ve skupině můžou před domácím publikem v Opavě, kde se závěrečný turnaj "béčka" hraje od pátku do neděle.