Zleva čeští volejbalisté Martin Kryštof, Tomáš Fila a Adam Bartoš.

Zleva čeští volejbalisté Martin Kryštof, Tomáš Fila a Adam Bartoš. | foto: ČTK

Čeští volejbalisté podlehli v přípravě na ME favorizované Francii

• 0
Čeští volejbalisté prohráli v přípravě před mistrovstvím Evropy s vítězi Světové ligy Francouzi 1:3 na sety. Odveta se bude hrát v sobotu opět v Jablonci nad Nisou.

Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala podlehli francouzskému týmu v letošním roce už popáté. V červnu s ním ve čtyřech utkáních uhráli set až na čtvrtý pokus.

V pátek byli favoritovi poměrně vyrovnaným soupeřem a třetí sadu získali v poměru 25:21. První a čtvrtý set navíc prohráli jen těsně 24:26 a 23:25. Nejlépe bodujícím hráčem byl David Konečný z francouzského Tours, jenž zaznamenal 14 bodů.

Česká reprezentace i Francie se chystají na říjnový evropský šampionátu, který Šmejkalův tým zahájí 9. října zápasem s Nizozemskem. Pak jej čeká ve skupině A ještě Bulharsko a Německo.