Brazilští volejbalisté opět hladce zvítězili

San Juan - Brazilští volejbalisté neohroženě procházejí prestižní Světovou ligou, ani v druhém utkání neztratili jediný set. Olympijští vítězové a mistři světa vyhráli i v nedělním večerním zápasu v San Juanu nad domácími Argentinci 3:0. "Nedali nám žádnou šanci," uznal kapitán Argentinců Marcos Milinkovic. Zápas trval jen hodinu a 18 minut.

Díky lepšímu poměru míčů vedou brazilští obhájci prvenství tabulku skupiny B před Finskem.

Druhé vítězství svěřenců trenéra Bernarda Rezendeho v Argentině bylo ještě hladší než úvodní výhra: domácí celek uhrál před sedmi tisícovkami diváků ještě o jedenáct bodů méně a v koncovkách favorizovaného protivníka prakticky neohrozil.

Oba soupeři se v druhém dvoukole střetnou znovu, v sobotu a v neděli se bude hrát v
Belo Horizonte.

Stejně jako Brazilci byly v úvodu Světové ligy stoprocentně úspěšné i týmy Finska, Polska, Itálie, Bulharska a Kuby.

Do srpnového finálového turnaje v Moskvě postoupí vítězové skupin, pořádající Rusko a jednomu mužstvu udělí mezinárodní federace FIVB divokou kartu.