Český tenista Tomáš Zíb

Český tenista Tomáš Zíb. | foto: ČTK

Zíb bude hrát v Maroku o finále

Casablanca - Argentinec Juan Monaco bude soupeřem Tomáše Zíba v boji o postup do finále turnaje v marocké Casablance. Devětadvacetiletý český tenista se totiž díky čtvrtfinálovému vítězství nad osmým nasazeným, Belgičanem Christophem Rochusem 6:1, 7:6 (7) letos podruhé probojoval na turnaji ATP do semifinále.

Po účasti mezi nejlepšími čtyřmi v indickém Čennaí se pokusí proklouznout poprvé v kariéře do finále v Casablance.

Zíb si na marocké antuce připsal cenné skalpy kvalitních hráčů. V úvodním zápase porazil nejvýše nasazeného tenistu Rainera Schüttlera, o kolo dál na něj nestačil obhájce loňského titulu Santiago Ventura, ve čtvrtfinále převýšil Christopha Rochuse.

V semifinále turnaje, jenž je dotován částkou 323.250 eur, se Zíb utká s Argentincem Juanem Monakem.

Deblisté František Čermák s Leošem Friedlem si zahrají letos potřetí ve finále, v dosavadních dvou pokusech v Costa do Sauipe a Buenos Aires přitom byli úspěšní. V dnešním semifinále porazil český pár francouzsko-německou dvojici Fabrice Santoro, Rainer Schüttler po setech 6:2 a 6:3.

Výsledky:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Zíb (ČR) - Ch. Rochus (8-Belg.) 6:1, 7:6 (7), Monaco (Arg.) - Simon (Fr.) 4:6, 6:2, 7:5, Volandri (2-It.) - Muller (7-Luc.) 7:6 (7:0), 6:1, Puerta (6-
Arg.) - Clément (Fr.) 3:6, 6:1, 6:2.
Semifinálové dvojice: Zíb - Monaco, Puerta - Volandri.
Čtyřhra - semifinále:
Čermák, Friedl (2-ČR) - Santoro, Schüttler (4-Fr./Něm.) 6:2, 6:3.

VALENCIE: Nadal nestačil na Andrejeva

Ruský tenista Ivan Andrejev vystavil ve čtvrtfinále turnaje ve Valencii stop domácí naději Rafaelu Nadalovi. Španělský finalista nedávného turnaje Masters v Miami podlehl turnajové sedmičce po setech 5:7, 2:6.

Překazit Andrejevovi cestu do finále se bude v příštím zápase snažit další domácí tenista Ivan Pastor. Zkušený hráč, jenž se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, porazil nečekaně ve čtvrtfinále dvojnásobného olympijského medailistu z Atén Fernanda Gonzaleze z Chile ve třech setech.

Turnaj na valencijské antuce je dotován částkou 340.250 eur, odpolední program je nyní přerušen kvůli dešti.

Výsledky:
Portas (Šp.) - Gonzalez (2-Chile) 6:7 (5:7), 6:4, 6:4,
Andrejev (7-Rus.) - Nadal (3-Šp.) 7:5, 6:2.

AMELIA ISLAND: Americké favoritky nezaváhaly

Již ve čtvrtfinále na sebe na Amelia Islandu narazí americké favoritky, někdejší světová jednička Venus Williamsová vyzve tu současnou Lindsay Davenportovou. Starší ze slavného sesterského dua dnes zvládla dohrávku utkání třetího kola s Polkou Martou Domachowskou. Duel musel být ve čtvrtek za stavu 1:1 na sety
přerušen kvůli dešti, Williamsová však nepřipustila další komplikace a rozhodující sadu vyhrála 6:2.

Mezi nejlepších osm postoupila i sestra Venus Serena, jež vyřadila zkušenou Francouzku Mary Pierceovou. Třetí kolo znamenalo stop pro loňskou vítězku French Open Anastasii Myskinovou, která prohrála ve dvou tie-breacích s Japonkou Šinobu
Asagoeovou.

Světová jednička Lindsay Davenportová se stala první semifinalistkou turnaje, na němž obhajuje loňské vítězství. V duelu amerických tenistek porazila ve třech setech Venus Williamsovou, která dnes ještě musela absolvovat dohrávku duelu třetího kola.

Výsledky:
Dvouhra - 3. kolo:

S. Williamsová (2-USA) - Pierceová (14-Fr.) 7:6 (7:5), 6:4, Asagoeová (15-Jap.) - Myskinová (3-Rus) 7:6 (7:5), 7:6 (9:7), V. Williamsová (5-USA) - Domachowská (Pol.) 3:6, 6:4, 6:2, Farinaová-Eliaová (12-It.) - Schnyderová (8-Švýc.) 4:6, 6:1, 6:4,
Razzanová (Fr.) - Sugijamaová (13-Jap.) 6:4, 6:7 (3:7), 7:5, Petrovová (7-Rus.) - Jankovičová (11-SČH) 6:3, 7:6 (7:5).
Čtvrtfinále:
Davenportová (1-USA) - V. Williamsová (5-USA) 1:6, 6:3, 6:4, Razzanová (Fr.) - Zvonarevová (6-Rus.) 6:4, 6:4.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Peschkeová, Schnyderová (ČR/Švýc.) - Leeová, Šuaj Pcheng (Tchaj-wan/Čína) 6:3, 6:4.