Jan Hájek

Jan Hájek | foto: AP

Wozniacká vyhrála v Montrealu, v New Havenu postupují Štěpánek a Hájek

• 2
Dva čeští tenisté postoupili do druhého kola turnaje v americkém New Havenu. Radek Štěpánek vyřídil Uruguayce Pabla Cuevase 6:0 a 6:4, Jan Hájek vyřadil Jamajčana Dustina Browna 7:5, 6:3. Končí naopak Petra Kvitová, která podlehla Ukrajince Kateryně Bondarenkové 5:7 a 3:6. Až v pondělí se dohrával turnaj žen v Montrealu, kde triumfovala Dánka Caroline Wozniacká.

Štěpánek měl štěstí, že po prohře v kvalifikaci přeci jen získal místo v hlavní soutěži díky odstoupení Mardyho Fishe. Šanci využil a Cuevase smetl za 74 minut. Díky tomu přerušil sérii bez vítězství na turnajích ATP, která trvala od poloviny února.

Od té doby se potýkal s různými zdravotními problémy a dílčího úspěchu dosáhl jen finálovou účastí na prostějovském challengeru. Po návratu na americké turnaje prohrál v úvodním kole ve Washingtonu, Torontu i Cincinnati.

V dalším kole narazí Štěpánek na turnajovou trojku Fernanda Gonzaleze z Chile.

Hájek se s Brownem přetahoval o každý game až do stavu 5:5, přičemž dokázal odvrátit osm z devíti brejkbolů soupeře. Ve druhém setu už neměl při svém podání tolik problémů a 113. hráče světa, jenž žije v Německu, nakonec zdolal za necelou hodinu a půl. V dalším kole jej čeká osmý nasazený Němec Florian Mayer.

Wimbledonská semifinalistka Kvitová se nemůže od svého životního úspěchu dostat do formy. Počtvrté za sebou vypadla v prvním kole, tentokrát nestačila po setech 5:7 a 3:6 na Ukrajinku Katerynu Bondarenkovou.

Young (USA) - Robert (Fr.) 6:1, 6:2
Luczak (Austr.) - Mayer (Arg.) 6:3, 7:6 (7:4)

Finále turnaje v Montrealu: Wozniacká - Zvonarevová

Tenisový turnaj v Montrealu vyhrála Dánka Caroline Wozniacká. Ve finále porazila Rusku Věru Zvonarevovou 6:3, 6:2 a získala 350 tisíc dolarů.

Kvůli víkendovému dešti se musel silně obsazený podnik dohrávat až v pondělí, kdy nejlepší hráčky absolvovaly nejprve semifinále. Poté, co Wozniacká vyřadila Rusku Světlanu Kuzněcovovou a Zvonarevové vzdala Běloruska Viktoria Azarenková, nastoupily obě tenistky po hodinové přestávce znovu na kurt.

Světová i turnajová dvojka Wozniacká toho své soupeřce příliš nedovolila a získala třetí letošní titul. Letos už se radovala z prvenství v Ponte Vedra Beach a Kodani.

Na titul ve čtyřhře nedosáhla Květa Peschkeová, která po boku Slovinky Katariny Srebotnikové podlehla ve finále argentinsko-italskému páru Gisela Dulková, Flavia Pennettaová po setech 5:7, 6:3 a 10:12.

Turnaj žen v Montrealu

Dvouhra - semifinále:
Wozniacká (2-Dán.) - Kuzněcovová (11-Rus.) 6:2, 6:3
Zvonarevová (8-Rus.) - Azarenková (10-Běl.) 7:6 (8:6), 1:0, skreč.

Finále:
Wozniacká (2-Dán.) - Zvonarevová (8-Rus.) 6:3, 6:2

Čtyřhra - semifinále:
Peschkeová, Srebotniková (3-ČR/Slovin.) - Medinaová-Garriguesová, Jen C' (Šp./Čína) 7:5, 1:6, 10:6