Tenisté porazili Itálii a budou hrát o finále

• 4
Perth - Úspěšná čtyřhra pomohla českým tenistům k vítězství 2:1 nad Itálií na Hopmanově poháru smíšených družstev v australském Perthu. V první dvouhře sice Daniela Bedáňová podlehla Silvii Farinaové-Eliaové 4:6, 6:2, 2:6, ale Jiří Novák vzápětí porazil Davida Sanguinettiho 6:7, 7:5, 7:5 a vyrovnal na 1:1. Rozhodla závěrečná čtyřhra, v níž český pár vyhrál dvakrát 6:3. Ve čtvrtek nastoupí Novák a Bedáňová ve skupině B proti domácím Australanům. Vítěz tohoto zápasu postoupí do sobotního finále.

Bedáňová sice dokázala v australském Perthu vyrovnat vedení své soupeřky, když vyhrála druhý set 6:2, rozhodující dějství však posléze stejným poměrem ztratila.

Houževnatý Sanguinetti bojoval s favorizovaným Novákem až do posledního dechu; vyhrál dramatický tie-break první sady a v třetím setu dokázal srovnat Novákovo vedení 5:2.

Dlouhý zápas poté zakončila už poměrně jednoznačná čtyřhra, v níž však Češi proměnili mečbol až čtyři minuty po půlnoci místního času.

Ve svém úvodním utkání prohráli Italové s domácí Austrálií 0:3, česká dvojice zdolala v neděli Slovensko 2:1. Australané i čeští tenisté tak mají po dvou kolech skupiny B na kontě dvě vítězství a ve čtvrtek se utkají o postup do finále.

Tenisté Spojených států porazili celek obhájců titulu ze Španělska jednoznačně 3:0. Ani ve svém druhém utkání tak nejvýše nasazená dvojice Serena Williamsová, James Blake neprohrála žádný z trojice zápasů, tentokrát dokonce její soupeři nezískali ani jediný set.

Tommy Robredo, který loni triumfoval v páru s Arantxou Sanchezovou-Vicariovou, prohrál v Perthu vůbec poprvé; předtím dokázal vyhrát všech pět zápasů, k nimž nastoupil. Blake mu ale tentokrát nedal šanci a v druhém setu jej dokonce vyprovodil z dvorce s potupným kanárem.

V pátek se Američané utkají o postup do finále s Belgií, která v pondělí Španěly přehrála 2:1. Hopmanův pohár je dotován částkou 563 400 amerických dolarů.

Výsledky
Skupina A:
USA - Španělsko 3:0

S. Williamsová - Ruanová-Pascualová 6:3, 6:3, Blake - Robredo 6:3, 6:0, Blake, S. Williamsová - Robredo, Ruanová-Pascualová 6:1, 6:4.

Skupina B:
Česká republika - Itálie 2:1

Bedáňová - Farinaová-Eliaová 4:6, 6:2, 2:6, Novák - Sanguinetti 6:7 (10:12), 7:5, 7:5, Novák, Bedáňová - Sanguinetti, Farinaová-Eliaová 6:3, 6:3.

Jiří Novák zařídil v souboji s Itálií vyrovnání na 1:1