ČTVRTÝ BOD. Český tenista Lukáš Rosol oslavuje se členy týmu vítězství v

ČTVRTÝ BOD. Český tenista Lukáš Rosol oslavuje se členy týmu vítězství v daviscupovém zápase s Italem Seppim. Přidal tak čtvrtý bod pro český tým. | foto: ČTK

Tenisté porazili Itálii 4:1, deblista Čermák na soupeře nestačil

• 12
Čeští tenisté porazili v prvním kole Davisova poháru Itálii 4:1 a ve čtvrtfinále týmové soutěže je čeká Srbsko. O triumfu domácího týmu v Ostravě se rozhodlo už po sobotní čtyřhře, vítěznou českou šňůru také Lukáš Rosol a jediné bod italského týmu vybojoval Simone Bolelli, když porazil deblového specialistu Františka Čermáka 6:4, 6:4.

Jasno bylo už po sobotní čtyřhře. Sedmý hráč světového žebříčku Tomáš Berdych a vítěz čtyřhry na Australian Open Radek Štěpánek totiž po pátečních dvouhrách bravurně zvládli také společné deblové představení a posunuli český tým po roční pauze opět do čtvrtfinále soubojů o "salátovou mísu".

Davis Cup

Zpravodajství, los 2012, pohled do historie...

Dvojice nejlepších českých hráčů tak pro neděli dostala od kapitána Jaroslava Navrátila zasloužené volno. Podruhé do dvouhry v Davisově poháru nastoupil Lukáš Rosol, momentálně 78. hráč světa.

A znovu uspěl. Loni v barážovém utkání s Rumunskem, také za rozhodnutého stavu, porazil Mariuse Copilu a v Ostravě zdolal Andrease Seppiho.

V prvním vzájemném utkání obou hráčů sice český tenista ztratil první set, ale na kurtu se lépe pohyboval, dobře servíroval a po brejku na 3:1 ve druhém setu získal dostatek sebevědomí, otočil vývoj utkání a v týmové soutěži připsal na konto českého týmu čtvrtý bod.

V posledním utkání daviscupového klání se za český tým postavil na kurt deblista František Čermák. V poměrně vyrovnaném souboji však nestačil na bývalého 36. tenistu světového žebříčku Simone Bolelliho, kterému podlehl 4:6, 4:6.

Česko - Itálie 4:1