Jednou z istanbulských vítězek Turnaje mistryň byla i Petra Kvitová. S Tureckem se světové tenistky letos rozloučí. | foto: Reuters

Tenisový Turnaj mistryň mění hostitele, na pět let zamíří do Singapuru

• 0
Dále na východ míří jeden z vrcholů tenisové sezony - Turnaj mistryň. Ten se ještě letos uskuteční v Istanbulu, ale poté se na pět let přestěhuje do Singapuru.

O závěrečnou a prestižní akci sezony se ucházely ještě Mexiko a Čína. Klání hostí osm nejlepších hráček v singlu a čtyři deblové páry, v roce 2011 na něm triumfovala česká tenistka Petra Kvitová.

Turnaj mistryň se koná od roku 1972, jeho rekordmankou je s osmi tituly Martina Navrátilová. Před Kvitovou ho z českých hráček vyhrála ještě Jana Novotná (1997).

2011-13 - Istanbul

Loni v říjnu aktuální světová osmička Kvitová turnaj vzdala kvůli zánětu průdušek po prvním zápase. V Istanbulu se před rokem představily také Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou a dostaly se do finále čtyřhry.

V Istanbulu se Turnaj mistryň bude letos na podzim konat potřetí. Od roku 2014 se v Singapuru představí opět osm nejlepších hráček sezony, ale počet párů se poprvé zdvojnásobí rovněž na osm. Jak oznámila WTA, celková dotace vzroste na rekordní částku 6,5 milionu dolarů.

"Toto úžasné město Singapur získalo právo hostit WTA Championship na příštích pět let. Je to největší a nejvýznamnější partnerství WTA v naší historii," prohlásila šéfka asociace Stacey Allasterová.

Neúspěšní uchazeči ve finálovém kole výběru Mexiko nabízelo pro Turnaj mistryň město Monterrey, Čína kandidovala s Tchien-ťinem. V prvním kole zájem o pořadatelství projevilo dohromady 43 kandidátů.