Štěpánek vypadl s Federerem, končí i Berdych

Řím - Radek Štěpánek na turnaji série Masters v Římě dohrál. V třetím kole nestačil na prvního hráče světa Rogera Federera, švýcarský suverén vyhrál hladce za 57 minut po setech 6:1 a 6:4. Do čtvrtfinále se nedostal ani Tomáš Berdych. Podlehl bronzovému olympijskému medailistovu Fernandu Gonzálezovi.

Federer si tak vylepšil vzájemnou bilanci se Štěpánkem, s nímž v minulosti odehrál dva zápasy ve švýcarském Gstaadu a ten první v roce 2002 prohrál.

Berdych na závěr loňské sezony vyhrál turnaj série Masters v Paříži, ale letos se na podnicích elitní kategorie podobnému úspěchu ani nepřiblížil.

Ani v italské metropoli se nedostal dál než mezi posledních šestnáct, což bylo jeho letošní maximum z Indian Wells.

Do čtvrtfinále antukového turnaje v italské metropoli postoupil vedle Federera také Argentinec David Nalbandian.

Čtvrtý nasazený hráč zdolal Španěla Alberta Martina a má dál naději, že naváže na triumf z portugalského Estorilu, kde minulý týden získal první letošní titul.

Do čtvrtfinále se probil i Andy Roddick. Pátý nasazený ve třetím kole vyřadil Brita Grega Rusedského, kterého porazil 7:6 a 6:2.

Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál na antuce jubilejní padesátý zápas ze sebou a postoupil v Římě do čtvrtfinále. Jeho dosud poslední obětí se stal Brit Tim Henman, kterého vítěz loňského French Open porazil hladce dvakrát 6:2. Dalším soupeřem druhého nasazeného bude přemožitel Tomáše Berdycha Chilan Fernando González.

Pokud by Nadal na turnaji v italské metropoli triumfoval, vyrovnal by rekordní vítěznou antukovou sérii Guillerma Vilase. Argentinský tenista na tomto povrchu v roce 1977 vyhrál 53 zápasů po sobě.

Almagro (Šp.) - Davyděnko (6-Rus.) 7:6 (8:6) skreč
Monfils - Santoro (oba Fr.) 7:6 (9:7), 6:2.
Čtyřhra - 2. kolo:
M. Bryan, B. Bryan (1-USA) - Paes, Štěpánek (Ind./ČR) 6:1, 7:5.

Berlín

Trojnásobná vítězka berlínského turnaje Justine Heninová-Hardenneová postoupila v německé metropoli po suverénní výhře do čtvrtfinále. Belgická tenistka, jež je letos nasazená jako číslo tři, dovolila v dnešním utkání třetího kola uhrát Rusce Marii Kirilenkové pouze jediný game.

Na antukovém podniku Quatar Telecom German Open s dotací 1,340.000 dolarů pokračuje i jiná někdejší světová jednička Martina Hingisová. Švýcarka na hlavním kurtu, pojmenovaném po její bývalé rivalce Steffi Grafové, porazila nasazenou pětku Jelenu Dementěvovou z Ruska 6:3 a 6:2.

Ve čtvrtfinále turnaje v Berlíně nebudou chybět obě nejvýše nasazené hráčky. Turnajová jednička Amélie Mauresmová z Francie si hladce ve dvou setech poradila s Annou Čakvetadzeovou. Ruská tenistka Naděžda Petrovová sice musela odehrát tři sety, ale nakonec postoupila přes Číňanku Ťie Čeng.

Heninová-Hardenneová (3-Belg.) - Kirilenková (15-Rus.) 6:1, 6:0
Hingisová (Švýc.) - Dementěvová (5-Rus.) 6:3, 6:2
Safinová (10-Rus.) - Hantuchová (8-SR) 6:3, 6:2
Li Na (Čína) - Castanová (Kol.) 6:1, 6:0.
Mauresmová (1-Fr.) - Čakvetadzeová (Rus.) 6:4, 6:2
Petrovová (2-Rus.) - Ťie Čeng (Čína) 7:6 (7:3), 4:6, 6:4
Schnyderová (4-Švýc.) - Smašnovová (Izr.) 6:3, 6:3
Kuzněcovová (6-Rus.) - Bammerová (Rak.) 6:2, 6:4.
Benešová, Krajiceková (ČR/Niz.) - Dulková, Kirilenková (6-Arg./Rus.) 6:3, 6:2.