Květa Peschkeová

Květa Peschkeová - Česká tenistka Květa Peschkeová po prohraném zápase s Ukrajinkou Alonou Bondarenkovou. V Lucemburku si finále nezahraje. | foto: Alain Sprimont, Reuters

Peschkeová na Turnaji mistryň neuspěla

• 1
Madrid - Květa Peschkeová s Franceskou Schiavoneovou nedokázaly postoupit do finále Turnaje mistryň ve čtyřhře. Česko-italský pár nestačil na favorizované obhájkyně titulu Lisu Raymondovou a Samanthu Stosurovou. Za 66 minut jim podlehl 1:6 a 4:6.

Americko-australská dvojice, která do Madridu postoupila z prvního místa, se rychle dostala do vedení 3:0 a za jednadvacet minut pro sebe získala první set.

Druhá sada byla až do stavu 3:3 vyrovnaná, ale v osmé hře při podání Peschkeové získaly favoritky rozhodující brejk. Vzápětí se dostaly do
vedení 5:3 a už při následném servisu Schiavoneové si vypracovaly první mečboly, které však ještě česko-italská dvojice dokázala odvrátit. V
následující hře se jí to už nepodařilo a premiéra na elitním turnaji pro ni
skončila.

Raymondová se Stosurovou postoupily do finále, v němž stejně jako loni narazí na Caru Blackovou a Rennae Stubbsovou. Zimbabwsko-australská dvojice v dnešním prvním semifinále porazila ve třech setech čínský pár Jen C', Čeng Ťie.

Blacková se Stubbsovou vyhrály úvodní sadu, ale v druhé dominovaly asijské tenistky, které jim povolily jen dvě hry. Klíčovým momentem rozhodující sady byl brejk třetího páru světa v jedenácté hře; pak už mezinárodní dvojice dotáhla zápas po dvou hodinách a 18 minutách do vítězného konce.