OBRAZEM: Jak ubíhal rekordní zápas. Češi dřeli na vítězství sedm hodin

• 0
Nejdelší zápas daviscupové historie vyhrál český pár. Ve čtyřhře 1. kola přemohli Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem švýcarské soupeře Stanislase Wawrinku a Marka Chiudinelliho 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 a 24:22.

Časomíra se zastavila na sedmi hodinách a dvou minutách, když Marco Chiudinelli vyrobil dvojchybu a nabídl českému páru vítězství. Byl to až třináctý mečbol Berdycha s Rosolem - Švýcaři dvanáctkrát prohru odvrátili.

V posledním setu se k vynikajícímu výkonu rozehrál především Lukáš Rosol, který po Berdychově boku nahradil zraněného Radka Štěpánka. Na druhé straně kurtu se překvapivě hledala švýcarská jednička Stanislas Wawrinka, tenista, který na Australian Open srdnatě vzdoroval i světové jedničce Novaku Djokovičovi.

Díky vítězství ve čtyřhře vedou Češi po druhém dnu nad Švýcary 2:1.