Gerši postoupila po roce do semifinále

P r a h a - Přesně po roce se česká tenistka Adriana Gerši probojovala na turnaji WTA Tour do semifinále. Čtyřiadvacetiletá Gerši dnes v rakouském Klagenfurtu vyhrála ve čtvrtfinále nad Natašou Zverevovou první set 6:2 a poté Běloruska zápas vzdala. O premiérový postup do finále bude Gerši bojovat v sobotu s druhou nasazenou Patty Schnyderovou ze Švýcarska, jež ve třech setech vyřadila Španělkou Galu Leonovou-Garciaovou.

Česká tenistka v první sadě Zverevovou převyšovala hrou od základní čáry a na dvorci dominovala. "Chytla jsem úvod utkání," uvedla Gerši. Devětadvacetiletá Běloruska po prohraném prvním setu zápas nečekaně vzdala. "Viděla, že nemá moc šancí, tak to zabalila. Nevšimla jsem si, že by byla zraněná," dodala vítězka.

Gerši postoupila do semifinále turnaje WTA Tour potřetí v kariéře, ale ještě nikdy nehrála finále. Poprvé byla v semifinále v roce 1996 v indonéské Surabaye, podruhé loni v Portschachu na turnaji, který se letos přestěhoval do Klagenfurtu.