Finalista Australian Open vyhořel

Praha - Tenisté Argentiny, Francie, Španělska a Austrálie jsou blízko postupu z 1. kola Světové skupiny Davis Cupu. Po úvodním dnu jim chybí k úspěchu jediný bod, kterého se mohou dočkat už v sobotní čtyřhře. Ve čtyřech dalších utkáních je stav vyrovnaný 1:1. O případném čtvrtfinálovém soupeři českých tenistů se rozhoduje v Buenos Aires, kde vede Argentina nad Německem 2:0. Nejprve Gaston Gaudio za pouhých 90 minut deklasoval Rainera Schüttlera, finalistu letošního prvního grandslamového turnaje Australian Open 6:2, 6:3 a 6:0. Pak David Nalbandian porazil Larse Burgsmüllera. Česko - Rusko

Australští tenisté potvrdili během prvního dne roli favoritů a nad Velkou Británií vedou také 2:0. O výsledku zápasu tak může rozhodnout už sobotní čtyřhra, k níž v Sydney nastoupí za Australany Lleyton Hewitt s Toddem Wodbridgem a za Brity Miles Maclagan a Arvind Parmar. Ten je při neúčasti nejlepších krajanů Tima Henmana s Gregem Rusedským britskou jedničkou, byť je ve světovém žebříčku až na 164. místě.

První bod pro Australany vybojoval Mark Philippoussis, který porazil Mackina třikrát 6:3. Hewitt měl nečekaně problémy s Bogdanovicem, s nímž v prvním setu prohrával 2:4, ale nakonec i on zvítězil ve třech setech 7:5, 6:1 a 6:2.