NÁPŘAH... NA LAVIČKU. Srbský tenista Novak Djokovič se napřahuje nikoliv na míček, ale na lavičku. Vzteky ve finále Roland Garros rozštípal. | foto: AP

VIDEO: Vzteklý Djokovič. V deštivém finále raketou rozštípal lavičku

  • 44
Ten moment mu možná zachoval naději na zápis do tenisové historie. Novak Djokovič ve finále grandslamového Roland Garros, které se kvůli dešti v neděli nedohrálo, praštil vzteky raketou do lavičky tak silně, až z ní kus odlétl. I díky tomu v souboji s Rafaelem Nadalem snížil.

Srb Djokovič usiluje o čtvrtý grandslamový titul v řadě. To se 43 let nikomu nepovedlo. Naopak Španěl Nadal může zvítězit ve finále pařížského turnaje posedmé. To ještě nedokázal nikdo. Šestkrát triumfoval na Roland Garros slavný Švéd Björn Borg.

Finále se nedohrálo

Přečtěte si o dosavadním průběhu

Zatím jsou dveře od vstupu mezi tenisové legendy otevřené pro oba, finále se dohraje až v pondělí. Ovšem pětadvacetiletá světová jednička je už mohla mít přibouchnuté.

Djokovič totiž začal zápas hodně špatně. Nezvykle kazil, nemohl se dostat do tempa. Nadal ho přesnou hrou deptal. Několikrát zůstal srbský hráč po výměně nevěřícně stát s rukama v bok.

Také divoce gestikuloval, pohledem se obracel k trenérské lóži, kde seděl jeho slovenský kouč Marián Vajda nebo přítelkyně Jelena. "Co mám s tím jako dělat?" jako by se ptal.

První set ztratil a bídně vstoupil i do druhé sady. Ztrátu 0:2 sice dohnal, ale v pátém gamu se zase rozčílil a praštil raketou o zem. Diváci na kurtu Philippa Chatriera na něj za to bučeli a pískali.

Srbský tenista hned pochopil, že to přehnal, a gestem se lidem na tribunách omluvil. Vzápětí si je udobřil, když férově přiznal ve sporné situaci míč soupeři. Ale pak si diváky znovu popudil proti sobě.

Za stavu 3:3 ve druhém setu totiž přišel o servis a cestou na lavičku do ní silně udeřil, až z ní kus odlétl. Byla to reklama na minerální vodu. A jako by to byla živá voda pro Djokoviče. Další navíc padala z nebe...

NOVÁ LAVIČKA. Srbský tenista Novak Djokovič si svou frustraci ve finále Roland...

Po následujícím gamu totiž finále přerušil déšť. Po návratu ze šaten to sice hned nevypadalo na Djokovičův obrat, Nadal vedl na začátku třetí sady 2:0. Jenže pak Srb získal osm her v řadě.

A už to bylo naopak. Teď byl víc frustrovaný Nadal, občas se kysele ušklíbl. Španěla štvalo i počasí.

V jednu chvíli naštvaně hodil vodou nasáklý míček po rozhodčím na umpiru. Ani při diskusi s vrchním sudím krátce před druhým přerušením nevypadal Nadal příliš mile.

"Odložení zápasu Nadalovi pomůže. Djokovič byl rozjetý," myslí si Mats Wilander, který bude předávat Pohár mušketýrů vítězi. Měl pravdu? Odpoledne se to dozvíme.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)